• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  19. kolo - 7. 5. 2023
  Nejlepší výkon venku: čtyři góly v Nebušicích

  Sokol Nebušice B - Sokol Lipence B 1:4 (0:0)


  Daniel Čech v první šanci zápasu po návratu z Kanady

  Lipenecký B-tým po bídném výkonu minulý týden v Košířích přepnul na vyšší obrátky a v Nebušicích celkem v pohodě dominoval. Výsledkem bylo jasné vítězství 1:4, které mohlo být o dost vyšší, kdyby se naším hráčům podařilo proměnit všechny šance.

  Na rozdíl od zápasu v Košířích se podařilo dodržovat taktický plán a hrát na široké hřiště. Bratři Čechové, přičemž Daniel hrál za béčko poprvé po návratu ze studijního pobytu v Kanadě, pochopili, že jejich místo je u postranních lajn a oba si mohou z této pozice velmi dobře nabíhat. Hrota hrál tentokrát premiérově Faith Adubofour a svou úlohu také plnil znamenitě. Udržel míč a rozehrával ho na nabíhající křídla nebo středové záložníky Viktora Janauera nebo Borise Mba Ndonga.

  Od začátku jsme se tlačili k brance domácích a je jen škoda, že jsme nevyužili nějakou z mnoha šancí. Danielu Čechovi scházel po rohu Matěje Císařovského snad čtvrt metru, aby byl hlavou u míč dříve než nebušický brankář (viz úvodní foto). Jeho bratr David levačkou zpoza vápna hodně vystrašil gólmana, který se pak musel pořádně natahovat, aby vytáhl Davidovu střelu aspoň na břevno.

  Jen o minutu později byl ve velké šanci Boris. Sám před brankou přehazoval gólmana, ale přehodil i branku. V další příležitosti se dostal do podobné situace Faith Adubofour, ale brankáře se mu přehodit nepodařilo, nastřelil ho. Pak s ním šel do souboje, odražený míč se dostal za brankáře a Faith pohodlně zavěsil do prázdné kasy. Jenže domácí hráči a hlasitý kotel podporovaný bubeníky reklamoval Faithovou ruku. Mladý sudí byl vyplašený jako poledne a šel se zeptat asistenta sudího. To byl vedoucí Nebušic. Jak myslíte, že to dopadlo?

  Rozhodčí vůbec podléhal vzrušené atmosféře. Nezapískal dva fauly v nebušickém vápně a jednu ruku. "Minimálně jedna penalta byla, to uznávám," řekl v poločase brankář Nebušic Martin Kostříž. A v závěru první půle měl ještě velkou šanci Viky Janauer, ale podobně jako Boris přehodil brankáře i branku.

  Za první poločas měli domácí jen jednu střelu na branku, tu s přehledem vyrazil Davide Ricciardi. Nebezpečím trochu zaváněl i rohový kop, ale míč se snesl na břevno a pak do zámezí.


  Davide Ricciardi jistí roh domácíh. Míč se shora odrazil od břevna a skončil v autu  Druhý poločas jsme začali nejlépe, jak to jen šlo. Boris rozehrával trestňák z hloubi pole, na jeho centr naskakoval Viky Janauer, ale u míče byl dřív domácí obránce a přehlavičkoval vlastního gólmana a poslal do sítě čistokrevného vlastňáka.

  V 60. minutě se k trestnému kopu postavil Boris Mba Ndong a ukázkově vymetl růžek nebušické branky (viz tři fotky).


  Boris Mba Ndong zaměřil trestňák do růžku...


  ...míč nabírá tu správnou trajektorii...


  ...a opravdu končí tam, kde měl. Vedeme 0:2

  Nebušice pak z celkem náhodné střely snížily, před Davidem Ricciardim ji lehce tečoval Oscar French, který ale jinak podal naprosto perfektní výkon, stejně jako jeho další kolegové v obraně. V té se například našel na pravém beku Richard Mareš a hraje tuto pozici stylem Vladimíra Coufala. "Skromně připomínám, že jsem hrál v obraně třikrát a ani jednou jsme neprohráli," poznamenal s úsměvem po zápase Richard.

  Naši fotbalisté v neděli hráli v takové formě, že si vítězství nechtěli nechat sebrat. Seun Fasanya, který vystřídal zraněného Paula Ginnaneho, se přesunul na hrot a v první velké šanci minul branku. O tři minuty později se k dalšímu trestňáku zprava postavil David Čech a do dolního levého rohu dal na 1:3.

  Seun v další tutovce nastřelil gólmana, ale napotřetí už mu to vyšlo. Po pasu Davida Čecha přehodil brankáře a bylo vymalováno. 1:4 a domácí zkrotli. Včetně bubeníků v kotli.

  Bylo to opravdu povedené fotbalové odpoledne. Ještě jsme pár chyb udělali a několik míčů zbytečně odevzdali soupeři, ale celkově byl náš výkon přesvědčivý a dominantní. "I jako rozený skeptik musím říct, že dnes jsem neměl o našem vítězství pochybnost," konstatoval po utkání vedoucí týmu Jarda "Taška" Kábele. "Musím klukům moc poděkovat. Byl to jeden z nejlepších výkonů sezóny. Na hřištích soupeřů asi opravdu vůbec nejlepší," dodal.

  Sestava: Davide Ricciardi - Richard Mareš (67. Tomáš Bernklau), Martin Halgaš, Oscar French, Matěj Císařovský - Paul Ginnane (37. Seun Fasanya) - Daniel Čech, Boris Mba Ndong, Viky Janauer, David Čech - Faith Adubofour (73. Branislav Cmiel)
  Branky: Boris Mba Ndong, David Čech, Seun Fasanya a vlastní
  (jkl)