• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  18. kolo - 29. 4. 2023
  Utkání plné chyb a šancí skončilo bez gólu

  Sparta Košíře - Sokol Lipence B 0:0


  David Čech v první šanci zápasu, brankář Košíř kryl

  Je s podivem, že utkání s takovým množstvím gólových šancí skončí 0:0. A je skoro zázrakem, že chyby našich hráčů zůstaly nepotrestány a odjeli jsme s čistým kontem. Na nejlepším hřišti v soutěži jsme ale nezanechali dobrý dojem. Body za remízu nebyly ztracené, spíš jsme jeden bod získali.

  Přitom jsme nepřijeli do Košíř oslabeni, naopak sestava byla velmi stabilizovaná. Zřejmě však do hlav hráčů proniklo vědomí, že soupeř je v tabulce poslední a porazí se sám. Trenéři vyzývali hráče, aby hráli jednoduše, dávali míč rychle od nohy a kombinovali. Ale bylo to jako v hlášce z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje: "Je to marný, je to marný, je to marný!"

  Takových chyb a špatných přihrávek jsme snad nepředvedli od začátku sezóny. Můžeme být rádi, že jsme v brance měli Vencu Jankovského, který si v lipeneckém dresu stoupnul do branky vůbec poprvé. Ale zachránil čtyři jisté góly.


  Míč z kopačky Borise Mba Ndonga těsně minul levý vingl košířské branky

  Nebyli jsme úplně bez šancí, to ne. V první půli byl dvakrát sám před brankářem David Čech, ale jednou ho Dave nastřelil, podruhé při dorážce udělal stahovačku, obtočil se kolem gólmana, ale pálil vedle. Boris Mba Ndong zase svůj obstřel brankáře nasměroval těsně mimo levého vinglu.


  Trestňák domácího záložníka míří do růžku naší branky...


  ...a Venca Jankovský vyráží

  Mezitím ale Matějovi Císařovskému utekl "jeho" křídelní útočník a bylo jen štěstí, že netrefil branku. V další šanci druhý forward přehazoval Vencu, ale přehodil i branku. A z trestňáku, který mimochodem následoval po naší špatné rozehrávce a faulu, měly Košíře další skvělou šanci. Ostrou ránu do růžku však Venca Jankovský vyrazil (viz foto), stejně jako další střelu po úniku zprava.

  O přestávce se snažil trenér Vláďa Halgaš do hlav svých svěřenců znovu nacpat nutnost zjednodušení hry a zpřesnění přihrávek. Hra se přece jen o trochu zlepšila a zrychlila, i když dva naši střední záložníci jako by to stále nechtěli pochopit. Lépe to zvládla pravá strana, kde hráli Richard Mareš a Seun Fasanya, kteří hráli přesně to, co po nich kouč chtěl a z prvního doteku se hnali hned dopředu. Naopak vrcholem neefektivity byla akce Faitha, který se v nadějné příležitosti místo bleskové přihrávky dvakrát otočil kolem své osy a tancoval nad míčem jako baletka.


  Mohutný hlavičkový souboj, ale po rohu Davida Čecha jsme skórovat nedokázali

  Měli jsme ještě dvě nadějné šance. V první Tomáš Bernklau pěkně nacentroval zleva "do ohně" a hlavičkující Viktor Janauer jen o chlup netrefil branku. Naopak zprava našel na velkém vápně Richard Mareš Viktora Kábeleho a ten z druhého doteku také poslal míč mimo tři tyče.

  V posledních minutách se hrálo nahoru dolů, dvakrát se opět zaskvěl Venca Jankovský a uchránil nás od porážky. Je skvělé, že v nouzi, když nebude k dispozici další brankář, máme kam sáhnout.

  Další zápas se hraje opět venku, a to v neděli 7. 5. od 16:30 v Nebušicích.

  Sestava: Venca Jankovský - Richard Mareš, Martin Halgaš, Oscar French, Matěj Císařovský - Paul Ginnane (46. Seun Fasanya) - Boris Mba Ndong (60. Tomáš Bernklau), Viky Janauer, Faith Adubofour, David Čech - Dennis Slaman (77. Viktor Kábele)
  (jkl)