• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  17. kolo - 22. 4. 2023
  Dva rozdílné poločasy, ale body zůstaly doma

  Sokol Lipence B - Sokol Lochkov 3:2 (3:0)


  Míč z trestňáku Pavla Haška se snáší k brance Lochkova...


  ...a brankář na něj nedosáhl. Vedeme 1:0

  V kombinované sestavě bez několika opor a s třemi hráči v poli, kteří museli pomoci už dopoledne v Čakovicích A-týmu, a také s dvěma s posilami z áčka začal B-tým proti Lochkovu náporem. Lochkovu se letos moc nedaří a v současné době je jen tři body od sestupové příčky. A celý první poločas bylo znát, že tentokrát by měly všechny tři body zůstat doma. Míč jsme měli na kopačkách minimálně 70% a po čtvrt hodině vyhrávali už 2:0.

  Nejprve se k trestňáku z dobrých 30 metrů postavil Pavel Hašek a velkým obloukem našel levý vingl lochkovské branky. Gólman hostí se natahoval marně.

  Hned o minutu později si David Čech narazil s Pavlem Haškem a Borisem Mba Ndongem a prudkou střelou k tyči zvýšil na dvougólové vedení.

  Za tohoto stavu utekl naší obraně rychlý soupeřův útočník, ze strany obstřeloval Radka "Čínu" v naší brance, ale trefil jen tyč. To však bylo vše, co by ze strany Lochkova v první půli stálo za řeč. Jinak se spíš bránil. A ve 26. minutě neubránil Borise, který prošel až před gólmana a upravil už na 3:0.


  V brance pomohl béčku Radek "Čína" Činovec

  Na začátku druhé půle jsme měli další šance, nejvíce volala po gólu tutovka Richarda Mareše, který však branku netrefil, a ani další závar před gómanem uklidnění a definitivní zlomení protivníka nepřinesl. 4:0 by už by borci v zelených dresech asi nerozdýchali.

  Naopak jsme začali kupit chyby při rozehrávce. První udělal už notně unavený Faith Adubofour ve středu hřiště, hosté podnikli rychlý protiútok, Čína sice míč směřující do brány zbrzdil, ale stoper Viky Janauer při snaze o odkop do bezpečí trefil dobíhajícího útočník a od něj se míč odrazil do sítě.


  Trestňák Matěje Císařovského ve 2. poločase skončil nad břevnem

  Zkoušeli jsme opět navýši náskok, ale David Čech z otočky střílel vedle a Tomáš Bernklau hlavičkoval těsně nad břevno.

  A pak přišla další zbytečná ztráta, tentokrát váhal s rozehrávkou Boris. A Lochkov opět trestal. Rychlá kolmice, střela podél vybíhajícího Číny a bylo to už jen 3:2.

  Ubývaly nám síly, neudrželi jsme míč vepředu, byli jsme nepřesní a ztráceli balóny. Nicméně přestáli jsme i dvouminutové nastavení a připsali si další tři body. Letos se nás sestupové starosti týkat nebudou.

  Díky všem hráčům, kteří bojovali, rozdíloví byli tentokrát všichni střelci gólů (ale hlavně hrou) a vzadu to jistili Oscar French s Viky Janauerem.

  Sestava: Radek Činovec - Matěj Císařovský, Viky Janauer, Oscar French, Michal Doubek (46. Andrej Shalak) - Paul Ginnane (76. Branislav Cmiel) - Viktor Kábele (42. Richard Mareš), Boris Mba Ndong, Faith Adubofour, David Čech - Pavel Hašek (46. Tomáš Bernklau)
  Branky: P. Hašek, D. Čech, Mba Ndong
  (jkl)