• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Starší žáci Přípravka Články Stará garda
  B tým - II. třída, oddělení A


  Ohlédnutí za zimní přípravou

  Příčka, na níž muselo naše béčko přezimovat, není věru lichotivá. Tým, který se na podzim skládal a slepoval z koho se dalo, však prodělal mnoho změn. Předně je to výměna trenéra - vrací se staronové trénérské duo pánů Václav Cipry a Petra Provazníka. Petr "Brdy" Bernklau se posunul na místo vedoucího mužstva. Dále je tu systém pokut (jde především o neomluvené tréninky), na jehož striktní dodržování dohlédne sám kapitán Pavel Rulík. Kolektiv by se tak měl semknout, dodržovat jistá pravidla a důvěřovat si.

  Všichni vědí, že je potřeba se motivovat jako jeden celek najednou a ne jako jedenáct jednotlivců samostatně, jako tomu mnohdy bylo donedávna. Důkazem toho, že se chceme poprat o každý bod, budiž poměrně vysoká účast na každém nedělním tréninku. Tu nedokázaly snížit ani třeskutá zima, ani vítr s deštěm. Jako bychom ožili a dostali novou chuť do života. Tréninky měly řád a disciplínu, a to i přesto, že jsme vždy vyběhli do kopců směrem na Cukrák a až za hájovnou běhali sprinty na "trojúhelníku". Neodmyslitélný stěžejní bod celého běhu pak pro mnohé byla "zelená" (podle čeho asi?) zastávka u pana Kulíka, k níž již od hřiště směřovali volným krokem ti, kteří byli různými zraněními limitováni.

  Když to nepůjde technicky ani kombinačně, musíme soupeře udolat fyzicky. A když ani to ne, můžeme v to ve skrytu duše doufat. Kondice byla jednou z mnoha věcí, jež nám v posledních utkáních scházela. Sejít se jednou za týden na zápase a až tam se sehrávat - to opravdu neslavilo úspěch. Pravdou je, že ani teď se ne všichni zúčastnili veškeré přípravy naplno - zranění, dovolená - přesto, kromě posledního tréninku, přišlo nejméně osm hráčů. Doufejme tedy, že se dřina, kterou jsme před začátkem jarní části odvedli, zúročí natolik, že dokážeme obhájit statut týmu patřícího do druhé třídy. Snad bude platit, že je těžko na cvičišti a lehko na bojišti.

  "Trochu mě mrzí, že nevyšel nějaký ten přátelák s "normálním" soupeřem, jinak jsem se zimní přípravou spokojen. Hlavně se sešla dobrá parta a je nás dost," hodnotil po posledním tréninku trenér Cipra. I přes mnohé plány přátelských utkání s Točnou, totiž nakonec zbylo pouze utkání jedno, a to proti našemu céčku. Chléb se ale bude lámat až o týden později, kdy nastoupíme proti Gordiku Kačerov. Musíme však obstát, ať to stojí, co to stojí a vykročit do jarní části tím správným směrem.
  (tk)