6. kolo - 11. 9. 2022
    Šestá výhra v řadě a vedoucí pozice

Sokol Lipence - SK Střešovice B 4:1 (1:0))

Karel Vladyka naskakuje na centr a hlavičkuje na branku...

... gólman sice vypadá, že bude míč mít, ale neměl a jeho kolega v obraně míč zastavil rukou: penalta a červená karta

Šestá výhra v řadě a vedoucí pozice v tabulce s náskokem tří bodů. To je překvapivý úvod podzimních mistrovských bojů, přestože ani tentokrát jsme nehráli v plné sestavě, naopak museli zaskakovat kluci z béčka a na lavičku přišel vše jistit 46letý Tomáš "Melinho" Melich.

Honza Cikrt skvěle zabránil gólové střele Střešovic

Začátek zápasu byl dost vlažný a ani jedno mužstvo nepředvádělo pěkný fotbal. Šancí bylo pomálu a převládaly nepřesnosti. Ve 32. druhé minutě ale utkání trochu vzalo grády. Na centr Dominika Šalamouna si naběhl Karel Vladyka a hlavičkoval na branku. Gólman Střešovic sice vypadal, že střelu bude krýt, ale balón mu vypadl a míř za brankovou čáru. Na poslední chvíli (někteří svědkové za brankou říkají, že to už bylo za čarou) v nouzi zastavil míč rukou střešovický obránce, takže okamžitě musel pod sprchy za zmaření jasné brankové příležitosti. Navíc Ondra Holub bezpečně proměnil penaltu.

Míč z penalty Ondry Holuba vpravo, brankář vlevo, takže 1:0

Ve druhé půlce zpočátku nebylo znát, že hrajeme přesilovku. Střešovice se nechtěly vzdát a proháněly nás docela pěkně. Až zase po čtvrthodině jsme se ujali iniciativy a začali si lépe přihrávat. A hned to bylo znát.

Parádní akci předvedl střídající Daniel Čech, který už měl v nohách celý odpolední zápas za B-tým. Od brankové lajny poslal krásný centr a Pepa Vladyka se rybičkou vrhl po míči a umístil ho k tyči.

To už bylo nadějné, i když všichni známe "Csaplárovu past", tedy že nejhorší výsledek je 2:0, protože vás ukolébá a soupeře nemajícího co ztratit to nakopne.

Faithful Adubofour odvrací hlavou roh soupeře

Naštěstí jsme drželi střešovické béčko na distanc od naší branky a naopak ještě dvě minuty před koncem vedení navýšili. Yoni Girardey vybojoval zdánlivě ztracený míč a nahrál ho rovnou před branku. Tam byl u balónu dříve Ondra Holub než brankář, udělal si kličku a z úhlu zamířil přesně do prázdné branky.

V nastavení jsme sice zbytečně nedůsledností v rozehrávce na půli soupeře připravili Radka "Čínu" Činovce o čisté konto, ale těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího se trefil počtvrté Yoni Girardey a zpečetil tak konečný výsledek 4:1.

Sestava: Činovec - K. Vladyka (46. Daniel Čech), Winters, Pecka, Šalamoun, J.Vladyka (84. Melich), Cikrt, Adubofour, Holub, David Čech - Girardey
    Branky: Holub 2, J. Vladyka, Girardey