27. kolo - 21.5. 2023
    Brankostroj se rozjel až po poločase

Sokol Písnice - Sokol Lipence 0:8 (0:1)

Domácí za stavu 0:1 neproměňují penaltu, míč jde nad branku Tomáše Poula

Na hřiště už jistého sestupujícího jsme zajížděli, stejně jako béčko o den dříve, s množstvím omluvenek. I tak jsme ale převzali ihned otěže hry a vytvářeli si šance, bohužel ne a ne trefit zařízení. Gól jsme vstřelili až v 18. minutě, to Ondra Holub nezištně v gólovce našel Pepu Vladyku a ten rozvlnil síť zívající domácí branky poprvé. 0:1.

I pak jsme neustávali v tlaku, ale ne a ne zvýšit vedení a rozhodnout do půle. Naopak, domácí ve svém snad jediném výpadu využili nedomluvy mezi Tomášem Poulem v naší kase a stopery, pozdě vyběhl a srazil se s domácím útočníkem. Pískala se taková "penalta, nepenalta" a naše protesty byly marné. Naštěstí domácí hráč s pokutovým kopem naložil prachbídně, přestřelil branku snad o tři metry (viz úvodní foto). Zanedlouho poté jsme se odebrali do kabin.

Poločasový proslov trenéra Ivana Haška zabral, to se hned ukázalo ve 46. minutě, kdy Ondra Holub z velkého čtverce propálil domácího gólmana
    na 0:2. O zhruba 10 minut později si našel centrovaný roh hlavu Dominika "Hause" Šalamouna a ten přesně k tyči zvýšil na již 0:3. (viz foto).

Dominik Šalamoun (zcela vpravo) dává hlavou přes celou bránu na 0:3

A pak to už šlo jako na drátku. Na 0:4 dal opět Haus, na 0:5 krásnou utěšenou střelou k tyči Boris Mba Ndong, který o chvíli před tím udělal brankáři kličku a nastřelil tyč jeho svatyně.

V rozpětí asi devíti minut mezi 74. a 85. minutou jsme přidali zbývající tři góly v pořadi Ondra - Ivan - Ondra, což značí m.j. hattrick a příspěvek do hráčské kasy. A to jsme ještě docela dost šancí neproměnili, za zmínku stojí třeba dvě tutovky střídajícího šestnáctiletého Matěje "Íčka" Císařovského, který se svou mladickou fotbalovou drzostí (v dobrém slova smyslu) pronikal před domácí branku z pozice obránce a měl na dosah premiérový gól za áčko. To ale nevadí, to přijde...

Před Ivanem Haškem zakročil domácí obránce

Soupeř nám tedy rozhodně zrcadlo nenastavil, byl odevzdaný a nutno říci, že bude mít problémy i o soutěž níže. Pro nás dobrá zpráva, že jsme dali příležitost širšímu kádru a naladili se na příští neděli, což bude ovšem, doma proti Bílé Hoře, zcela jiná káva...

Sestava: T.Poul - Pecka, Krejzar (58. Janauer), K.Vladyka (68.Císařovský ml.), David Čech, Daniel Čech, I.Hašek, Holub, Mba Ndong, Šalamoun, J.Vladyka
    Branky: Holub 3, Šalamoun 2, Mba Dong. I.Hašek, J.Vladyka