• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  26. kolo - 14.5. 2023
  Výsledek byl lepší než hra

  Sokol Lipence - FC Zličín B 4:1 (2:1)


  Pepa Vladyka v souboji s brankářem hostí

  Výsledek vypadá na pohodový zápas, ale tak to vůbec nebylo. Od snížení hostí na 2:1 v 39. minutě až po třetí gól Yoniho Girardeyho v 74. minutě to z naší strany bylo trápení a musíme vděčit jen nemohoucnosti soupeřových útočníků, že stav nesrovnali. "Naše finální fáze byla opravdu mizerná," řekl po zápase vedoucí FC Zličín Jan Roubíček.

  Naopak příznivce lipeneckého týmu musela těšit produktivita hráčů v červenobílých dresech. Ve 12. minutě Pavel Hašek rozehrál trestňák do strany na Ondru Holuba, ten vrátil míč do vápna a Radek Šedivý ho hlavou poslal do sítě. 1:0.

  Už po vedoucím gólu nám ale začal provětrávat obranu hráč číslo 7 Jan Fiala. Byl bleskově rychlý a ostrý jako břitva. Ale naštěstí nebyl efektivní. Střílel pánubohu do oken a jeho nahrávky nenacházely lépe postavené spoluhráče.

  Naopak nám se podařilo ztrestat minelu hostující obrany a David Čech se najednou dostal sám před brankáře. Netradičně pravačkou ho pěkně obstřelil a navýšil naše vedení.

  Jenže místo poklidného pokračování nás čekalo drama. Šest minut před poločasovou přestávkou chyboval Nadeem Meghji u pravé postranní lajny, útočník Zličína mu sebral míč a ze strany přehodil vyběhnuvšího Tomáše "Nelidu" Poula.

  Druhá půle byla z naší strany úplné trápení. Nikdo neudržel míč a obrana byla přetížená. Koledovali jsme si o vyrovnání a zuby nehty se drželi nad vodou.


  Mirek Pecka odvrací zličínský roh
  Uklidnění přinesl až náš třetí gól. Yoni Girardey se po mírném zmatku před zličínskou brankou dostal ve vápně k míči a nekompromisně bombou poslal míč k tyči.


  Pepa Vladyka napřahuje a v následujícím okamžiku trefí břevno

  Ani poté se ale hráči Zličína nevzdali a pořádně nám zatápěli. Úplné uklidnění mohl přinést Pepa Vladyka, když mu Ondra Holub naservíroval balón před odkrytou branku. Kapitán ale trefil břevno, míč se pak odrazil těsně před čáru, ale gól to nebyl.

  Teprve v poslední minutě základní hrací doby padlo razítko na naše vítězství. Ondra Holub si ve vápně položil brankáře, udělal ještě kličku bránícímu hráči a pak nekompromisně uzavřel na 4:1.

  Výsledek je tedy lepší než předvedená hra, většině týmu se moc nedařilo. Kritiku snesou jen David Čech, Radek Šedivý a Yoni Girardey. Pochvalu zaslouží i Dominik Šalamoun, který zaskočil na nezvyklém postu stopera a svou rychlostí a přehledem byl platným pilířem obrany.

  Sestava: T.Poul - Meghji (82. Císařovský), Pecka, Šalamoun, Kerbach (76.Daniel Čech), Holub, P.Hašek, Šedivý, David Čech, Girardey, J. Vladyka (86. K.Vladyka)
  Branky: Šedivý, Davide Čech, Girardey, Holub
  (jkl)