• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  25. kolo - 6.5. 2023
  Cenné body z "malého derby"

  Olympia Radotín B - Sokol Lipence 2:3 (1:2)


  Na trestňák Ivana Haška naši další hráči nedosáhli. Míč skončil na tyči

  Hned po příjezdu do areálu SC Olympia Radotín bylo jasné, že se umělce nevyhneme. Hlavní hrací plocha totiž prochází komplexní rekonstrukcí a není na ní stéblo trávy.

  Nicméně přizpůsobili jsme se neoblíbenému terénu a začali lépe, první šanci měl Pavel "Háša" Hašek, ale střela mu nesedla a byla snadným soustem pro domácího gólmana. Udeřilo však poté do naší sítě. Domácí útočník Bahenský, zvaný Bahno, se dostal k míči na hranici velkého vápna, jeho střelu vytěsnil Tomáš Poul v naší kase na břevno, ale na dorážku již neměl. 1:0.

  Naštěstí v 18. minutě po rohu hlavičkoval Ráďa Šedivý do domácího hráče a odražený míč patičkou, takovým "kopštrosem", poslal míč do sítě pohotově Nadeem Meghji (zády k brance) a bylo srovnáno. 1:1.

  Pak jsme postupně přebrali aktivitu a ve 29. minutě jsme se dostali do vedení, to když si Dominik "Haus" Šalamoun všiml povyběhnutého gólmana a s pomocí větru jej zdálky ztrestal přehozením. 1:2.

  Po chvíli se o něco podobného pokusil i Háša, míč však skončil těsně nad brankou domácích. V samotném závěru půle domácí gólman nešetrně sundal ve čtverci právě Hášu a kopala se penalta. Háša byl otřesen zákrokem, proto si míč postavil Ondra Holub. Mířil sic dobře, ale nedůrazně. Jeho střelu k tyči domácí gólman vyrazil. Takže půle jen 1:2.

  Ve druhé půli jsme si opět vytvořili řadu šancí, ale bohužel jsme jen razítkovali tyče (z trestňáku Háša, pak i Yoni) nebo nechali vyniknout domácího gólmana (šance Ivana Haška). Docela jsme si v tyto chvíle koledovali o vyrovnání, neboť mladíci z Radotína se nechtěli vzdát. A i oni si logicky vytvářeli šance a nebýt skvělého Nelidy v naší brance, srovnali by. Nelida skvěle četl na malé umělce hru a pochytal i dvě vyložené šance domácích, mimo jiné vykryl samostatný únik soupeřova útočníka.  Uklidnění přinesl až náš třetí gól, to když přímo pod hloučkem našich fanoušků poslal do úniku Dave Čech Hause a ten z mírného úhlu obstřelil gólmana a my vedli v 83. minutě již 1:3. Domácí v nastavení už pouze korigovali, po přečíslení naší obrany, na 2:3. Ihned poté se pískal konec.

  Po nepovedeném minulém domácím zápase jsme si tedy vzali tři body zpět a je jen dobře, že se tak stalo z malého "přesříčního" derby.

  Sestava: T.Poul - Meghji, Pecka (67. Janauer), J.Vladyka, Šalamoun, Holub, I.Hašek (85.M.Halgaš), P.Hašek, Šedivý (76. Abudofour), David Čech, Girardey (85.Daniel Čech)
  Branky: Šalamoun 2, Meghji
  (krb)