• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípr. Mladší přípr. Školička Stará garda

  A tým

  23. kolo - 22. 4. 2023
  Nečekané tři body z Čakovic

  Avia Čakovice - Sokol Lipence 1:2 (1:1)  V omluvami zdevastované sestavě (zajímavé, že se tak stává zejména tehdy, když hrajeme venku) jsme s obavami zajížděli do Čakovic, které byly v tabulce hned za námi. Jak se ukázalo, podobné personální problémy měl ovšem i soupeř, takže utkání bylo poměrně vyrovnané.

  První šanci jsme měli my, to se řítil Dominik "Haus" Šalamoun ze strany na domácího gólmana, ovšem zbytečně přihrával na pokrytého Pepu Vladyku, k němuž se míč už nedostal. Pak se osmělovali i hosté. Radek "Čína" Činovec musel zasahovat tváří tvář proti soupeřovu hráči, míč vyrazil, ten ale směřoval do naší kasy, naštěstí stoper Viky Janauer ho odklidil do bezpečí.

  Soupeř si vytvářel i dost rohů, naštěstí pro nás míče prolétly vždy naším čtvercem bez úhony. Pak jsme ovšem inkasovali ve 28. minutě, to když domácí France chytře schoval, střelu z velkého vápna za našeho obránce a zavěsil nechytatelně tzv. za háčky...

  Pak jsme začali hrát zase my, hlavně Pepa Vladyka měl na noze dvě gólovky, bohužel to měl na levou a nebyl úspěšný. Pak jsme ale přece jen ve 35. minutě vyrovnali, trochu kuriózně. Pepa se chystal ze strany nacentrovat, ale míč mu nesedl tak, jak chtěl. Ale sedl tak, že skončil za zády překvapeného mladičkého gólmana hostí, kterého to trochu rozhodilo a trenérský štáb soupeře mu dal co proto. Poločas tedy 1:1.  Druhá půle se málem nedohrála. Ve 47. minutě zkolaboval přímo na hřišti nám dobře známý pomezní rozhodčí Petr Čikara a volala se záchranka. V tu chvíli na fotbal nikdo nemyslel. Vidina dohrávky někdy v týdnu v Čakovicích však nepřipadala v úvahu a navíc záchranáři Petra Čikaru stabilizovali, a tak se hrálo po více než čtvrthodinovém přerušení dál, na pomezí s domácím asistentem-laikem.

  Hned v 51. minutě vybojoval míč na velkém vápně domácích Honza Cikrt, přiklepl agilně hrajícímu Ondrovi Holubovi a ten bombou propálil gólmana domácích. 1:2. Pak se vytáhl Radek "Čína" Činovec, který zlikvidoval samostatný nájezd domácího útočníka. Taktickou hrou, kdy jsme pochopitelně nespěchali, jsme dotáhli zápas do vítězného konce, a to i přes 19 minutové nastavení.  Tři body jsme si zasloužili, kluci do jednoho bojovali do úmoru, až jsme museli kvůli křečím střídat. Tak se bojuje za lipenecké barvy, a to i když chyběla zhruba polovina základní sestavy! Někteří hráči dokonce nastoupili se zraněním či nemocí, ale přesto to kousli. Díky všem, i klukům z béčka...

  Sestava: Činovec - Meghji, Janauer, Krejzar, Šalamoun (90. V.Kábele), Cikrt, David Čech, J.Vladyka, Adubofour, Holub, J.Halgaš (78. M.Císařovský)
  Branky: J.Vladyka, Holub
  (krb)