• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  A tým - II. třída, oddělení C

  Turnaj se nepovedl, vyhrálo Vrané

  12. 8.2005

  CO SE TAKY DÁ NEDAT. Naše mužstvo mělo na turnaji obrovské problémy s koncovkou. Na snímku je Vítek Mázdra zcela sám před bezmocným brankářem - a vystřelil vedle zívající branky! - více fotografií zde

  Přípravný turnaj, který na památku bývalého lipeneckého funkcionáře nazýváme Memoriálem Antonína Houdka, se našemu áčku hrubě nevyvedl. Poslední místo a hlavně mizerný výkon ční před startem nové sezóny jako varovný prst: Tak takhle ne, chlapci!

  Náš tým, proč to nepřiznat, pasoval sám sebe na favorita a myslel si, že lehce dokráčí k vítězství. Ale hned první zápas ukázal, že to je spíš sen, ze kterého všichni brzy procitli. Proti našemu celku nastoupil Běštín (jeho polohu na mapě najdete zde) hrající III. třídu na Berounsku. Naši hráči měli sice více ze hry a dostávali se častěji před branku soupeře, ale do gólové šance se ne a ne dostat. Naopak po rohu soupeře se míč podivně odrazil od zad jednoho z našich obránců, běštínský útočník byl najednou sám před Pavlem Novákem a nezaváhal. Druhá půle byla ve znamení naší velké převahy, střílelo se jak u Verdunu, ale ani jedna střela neskončila v síti.

  Trenér Milan Jamrik po zápase ještě nehromoval a nepříznivý výsledek přikládal tomu, že kluci spolu hráli v této sestavě poprvé.

  Jenže zlepšení nepřišlo ani v dalších zápasech. S Vraným jsme prohráli také 0:1 a vlastně jsme se ani nedostali do šancí. Útok jako by ani neexistoval, ale ani záloha nebyla schopna nic kloudného vymyslet.

  První, ale bohužel jediný gól turnaje, se podařilo vstřelit až ve třetím zápase Pepovi Tatarovi z tresňáku. Byl sice sladší, protože gólmanem, který poté tahal míč ze sítě, byl Honza "Krbec" Kerbach, jenž hostoval v týmu Radošovic, ale soupeři se ještě do poločasu podařilo vyrovnat a ve druhé půli už se Krbec v brance normálně nudil.

  V posledním zápase proti Kolovratům stačila našemu týmu remíza, aby nespadl až na dno tabulky turnaje. Jenže Vítek Mázdra nebo Pepa Tatar nedali gól ani nejvyloženější šance, když stáli na malém vápně sami před brankářem. Navíc zaúřadoval rozhodčí. Jasný faul kolovratského brankáře na pronikajícího Martina Barvu nezapískal, zatímco na druhé straně jeho píšťalka němá nezústala. Gólman Michal Vrba se sice po penaltě vrhl na správnou stranu, ale střela kolovratského útočníka byla prudká a pěkně umístěná. Do třetice z toho tedy byla porážka 0:1 a poslední místo, nejhorší výsledek v bezmála dvacetileté historii memoriálu.

  Sestava: Novák, Vrba - Pokorný, T. Císařovský, Matěka, Činovec, Stauch, Barva, Bernklau, Tatar, Halgaš, Šindelář, Holub, Lepšík, Poul, Mázdra

  Výsledky turnaje
  Běštín - Lipence 1:0
  Kolovraty - Vrané 0:2
  Běštín - Radošovice 0:1
  Lipence - Vrané 0:1
  Kolovraty - Běštín 1:1
  Lipence - Radošovice 1:1
  Běštín - Vrané 0:2
  Radošovice - Kolovraty 3:0
  Kolovraty - Lipence 1:0
  Vrané - Radošovice 1:0

  Tabulka
  1. Vrané 6:0 12 b.
  2. Radošovice 5:2 7 b.
  3. Běštín 2:4 4 b.
  4. Kolovraty 2:6 4 b.
  5. Lipence 1:4 1 b.

  Vrané dokráčelo k vítězství suverénně, překvapením byl výkon druhých Radošovic, které si samy nevěřily a očekávaly roli outsidera. Nakonec z nich byl černý kůň.
  (jkl)