• Články
  • Ví­ceúčelové hřiště *NOVÉ
    A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

Zemřel Jaroslav Malý (10. 9. 2021)

Lipeneckou fotbalovou rodinu opustil v úterý 7. září dlouholetý hráč a později příznivec Jaroslav Malý. Bylo mu téměř 87 let. Naposledy jsme ho mohli vidět na hřišti předloni při oslavách 100 let založení klubu, kdy dostal medaili Za zásluhy o klub.

Jaroslav Malý nejraději vzpomínal na 60. léta minulého století, kdy s A-týmem pod vedením legendárního Vlasty Hvězdy postoupil do I.A třídy. "Bylo to na čerstvě otevřeném hřišti, chodilo hodně lidí a byla výborná parta," vzpomínal při oslavách výročí založení klubu. "To se nám dařilo jako týmu i mně osobně. Dostal jsem se do výběru župy a hráli jsme v Brně i Bratislavě proti tamním klukům, dokonce i proti Maďarům, kteří tehdy byli ve výborné formě," uvedl Jaroslav Malý v roce 2019.

Jaroslav Malý (zcela vlevo v podřepu) s A-týmem v 60. letech

Rozloučení se uskuteční v úzkém rodinném kruhu, fotbalisté budou držet minutu ticha při příštím utkání A-týmu 19. září.

Čest jeho památce!