• Články
  • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
    A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

Naděje: restart v polovině ledna. Nový kotel, valná hromada odložena, klubový strom (1. 11. 2020)

Předseda klubu Jiří Pavlíček s dcerou pózují s vlajkou u stromu, který 28. října zasadili na cestě na Kazín za ulicí Českého červeného kříže

Ačkoli má nyní vrcholit podzimní mistrovská sezóna, na hřišti i v tělocvičně je klid. Vláda zakázala hrát i trénovat, a tak fotbalisté na zelený trávník nemohou. Soutěže jsou přerušeny do konce roku.

Je nějaká naděje, že se v novém roce fotbal znovu brzy rozjede? Ano je. "Máme připravený nový rozpis odložených zápasů se startem od 16. ledna," řekl našemu webu ředitel soutěží Pražského fotbalového svazu František Vitovský. "Samozřejmě ještě nevíme, jestli koronavirové podmínky budou takové, že vláda dovolí shromažďování. Ale my jsme připraveni," dodal.

Znamenalo by to bezprecedentní zásah do obvyklých tréninkových a hracích plánů, nemohly by se například uskutečnit žádné zimní turnaje nebo přípravné zápasy. Ale doba je prostě bezprecedentní už teď. Plány STK najdete zde.

Valná hromada letos nebude
    Na konci listopadu se v běžných letech pravidelně koná klubová valná hromada. Letos kvůli protikoronavirovým omezením nebude. Vedení klubu ji odložilo minimálně do prvních měsíců roku 2021. "Omezení evidentně budou platit až do Vánoc, proto nemá cenu se připravovat na něco, co se konat nemůže," řekl předseda klubu Jiří Pavlíček. "Počkáme na uvolnění režimu, až nákaza opadne. Dáme všem včas vědět. V nejhorším případě valnou hromadu odložíme až na hezké počasí a uděláme ji venku na hřišti jako oslavu návratu k trochu normálnějšímu životu," dodal.

Klubový strom na cestě na Kazín
    Náš fotbalový klub se přidal k výzvě „Zasaď si svůj strom“, kterou připravilo vedení obce. Na státní svátek 28. října vysadil předseda klubu Jiří Pavlíček (na snímku nahoře) jednu z 15 třešní na cestě za ulicí Českého červeného kříže směrem ke Kazínu. Svůj strom má v aleji i například Základní škola, Mateřská škola, Sbor dobrovolných hasičů nebo Velkotržnice Lipence. Do konce roku bude vysazeno ještě 45 stromů.

Nový kotel na hřišti

Nový kotel OPOP Biopel ve sklepě klubovny. Nahradil starý a nevyhovující kotel na uhlí

Po několika desetiletích jsme se na hřišti zbavili starého a nevyhovujícího kotle na uhlí, který byl náročný na obsluhu, drahý na provoz a znečišťoval ovzduší. Díky podpoře vedení obce máme nyní ve sklepě pod klubovnou moderní kotel OPOP Biopel, kde se topí dřevěnými peletami a má jen minimum emisí. Kotel se dá ovládat i na dálku mobilem a bez obsluhy vydrží až tři dny.

Za instalaci kotle patří dík topenářské firmě Mašek, samozřejmě správci Pavlu Hájkovi, který celou výměnu připravil, a také brigádníkům Honzovi "Krbečkovi" Kerbachovi a Martinovi "Čínovi" Činovcovi.
    (jkl)