A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články St. garda
    Mladší přípravka - sezóna 2015/16

Turnaj Fotbalmania - 22. 5. 2016
    Mladší přípravka obhájila stříbro na turnaji Fotbalmania

Mladší přípravka získala pozvání na výborně obsazený turnaj pro ročník 2007, kde loni o rok starší kluci získali stříbro. (více zde). Soutěž se hrála úplně jiným systémem, než jsme zvyklí. Předně, místo klasického počtu hráčů pro tuto kategorii 4+1, se hrálo 5+1. Hřiště bylo daleko větší a brány naopak menší (házenkářské). Pravidlo, které nám velmi hrálo do karet, bylo, že brankář mohl vykopávat přes celé hřiště. Avšak dostali jsme do skupiny velmi silné týmy (ono to ani jinak nešlo, protože kvalita turnaje byla obrovská). Ve skupině jsme měli Bohemians 1905 A, Příbram a Háje SOS.

Sestava byla klasicky namíchaná. Jonďa Vojta, Vojta Beran, Fanda Žilka a Tobík Patočka 2007 a Venca Pavel, Dominik Los a Patrik Říha 2008. Na střídání byl pouze jeden, což byl v těchto vedrech velký problém, protože někteří odmakali celé zápasy bez střídání. Ve skupině jsme dokonce hráli dva po sobě, takže to vyšlo na 4x 10 minut. Kluci už pletli nohama, ale bojovnost se jim nedala upřít.

Sokol Lipence - Bohemians 1905 A 3:0
    První zápas na nás naskočila Bohemka. Zápas to byl velmi vyrovnaný. V bráně nás jistil Vojta, obranou dvojku sehrál Patrik s Fandou, pravou zálohu Tobík a na levé a v útoku se střídalo trio Jonďa, Domča a Venca. První gól se povedlo vstřelit Jonďovi, ale rozhodčí ho pro předchozí faul neuznal. Domča, který se na sobotním mistrovském utkání trápil v bráně, měl obrovskou chuť hrát a jeho bojovnost se hned vyplatila. Vlétl na hřiště a hned jsme vedli 1:0. Poté se prosadil i Venca a překvapení Bohemáci se už nedokázali probudit. Závěrečnou tečku v utkání napsal opět Domča a gól oslavil svým způsobem alá Lafata.

Sokol Lipence - 1. FC Příbram 0:4
    Po pauze jsme hráli dva zápasy za sebou, v prvním na nás čekala Příbram, která se později stala celkovým vítězem turnaje. Soupeř byl celý z ročníku 2007 a hrál výborně. Na turnaji vlastně neměl konkurenci a potrápil ho jen soupeř v semifinále. Nám nasázel ve skupině 4 góly.

Sokol Lipence - Háje SOS 1:1
    Poslední utkání ve skupině jsme hráli proti Hájím. Kluci věděli, že musí vyhrát, aby měli jistotu postupu do semifinále. Soupeř to byl velmi vyrovnaný. Hrálo se na obě strany. Vojta Beran si ale vybral horší chvilku a střela z dálky mu podběhla pod tělem a soupeř vedl 1:0. Naštěstí to během chvilky vzal na sebe Tobík a srovnal na 1:1. Poté už jsme hráli pouze u soupeře a ostřelovali bránu ze všech stran. Něco málo šlo i do brány, ale tam, i když spíše se štěstím, stál brankář a míč ho trefil.

Postup jsme tak neměli ve vlastních rukách. Rozhodoval o něm poslední zápas mezi Bohemkou a Příbramí. A ano, i já starý Bohemák fandil Příbrami. Ta si první místo pohlídala a Bohemku přejela. Když to kluci slyšeli v mikrofonu, tak málem vyhodili nanuky do vzduchu a jejich řev Lipence! Lipence! Lipence! byl slyšet v celém areálu Erpet na Smíchově.

Semifinále:
    Sokol Lipence - Bohemians 1905 B 4:3 na penalty
    V semifinále jsme se utkali s prvním týmem druhé tabulky. Soupeřem se stalo béčko klokanů. Naši kluci už padali únavou, ale nechtěli s Bohemkou prohrát. Do vedení nás dostal Tobík Patočka, který se dokázal trefit 2x. Soupeř ale hrál výborný fotbal, přihrávky do strany, balóny před bránu do zakončení do prázdné brány. Otočili zápas třemi góly a zdálo se, že finále je daleko. Pak přišel výtečný tah trenéra Dana, který vysunul Patrika z obrany a v obraně bojoval tedy Fanda sám. Bohemáky to zaskočilo a v poslední minutě dlouhý nákop přeskočil brankáře a Venca dorážel z metru do prázdné brány a srovnal na 3:3. Penalty!

Podle mých statistik, z penalt, které jsme kopali na kterémkoliv turnaji, vždy postoupil ten slabší tým. Tentokrát jsme to byli, řekněme si upřímně, my. Bohemka se snažila hrát fotbal, ale proti Lipeneckým, kteří to urvali svým srdcem a měli i to štěstíčko, jim to stačilo na remízu.

Soupeř přestřelil, Tobík dal vnitřní hranu tyče, ale míč vyletěl ven.

Soupeř prostřelil Vojtu, který vyrazil míč na tyč, od které skončil v síti. Venca skoro šibenice, gól.

Bohemka netrefila, a tak největší tlak byl na Patrika, který to měl na svých kopačkách. Rozbíhá se, rána levačkou - a gól! Rozhoduje o našem postupu do finále!!!

Finále:
    Sokol Lipence - 1. FC Příbram 0:5
    Finále bylo reprízou mezi „nějakýma Lipencema“ a Příbramí. Naši borci i přes veškerou snahu už pomalu nemohli běhat. Taktika byla jasná. Do obrany přibyl Tobík a hráli jsme na tři obránce. Všechny balóny měli jít ihned od nohy (ano, stydím se za to), ale po lajně dopředu na útočníka, který měl překvapit obranu. Pátý hráč hrál jakýsi defenzivní štít, což se ve výsledku moc neprojevilo. Soupeř mohl střídat více hráčů a dokázal přesprintovat naše už dost utahané borce. Vojta i přes veškerou snahu a pár výborných zákroků dostal pět gólů.

No co říct na závěr. Peněženka zaplakala, protože kluci za postup ze skupiny měli slíbenou zmrzku, vyřadili jsme obě Bohemky, jednu ve skupině, jednu v semifinále. Což v úterý na tréninku na Bohemce dostanu sežrat, ale všichni stejně víme, že NEJVĚTŠÍ BORCI JSOU KLUCI Z LIPENCŮ!!!

Za námi skončily takové hvězdné týmy jako Dukla, Bohemka, Vyšehrad. Jediný, kdo nás porazil, byla Příbram.

Tak jsme druhý no a coooo, no a coooo! Moc děkuju všem zúčastněným! Bylo to super!

(V létě to má být v nějaké regionální televizi, tak mi prosím zkuste připomenout, ať se zeptám kdy a kde.)
    Dan