A tým B tým Dorost Žáci St.přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

Starší přípravka

7. kolo - 21. 10. 2017
    Starší přípravka poprvé v sezóně vyhrála

Sokol Lipence - Union Strašnice 10:5 (5:4)

Kluci ze starší přípravky v sedmém kole konečně okusili radost z vítězství. Porazili po pěkném a zodpovědném výkonu Union Strašnice 10:5.

První čtvrtina začala velmi vlažně z obou stran, nikdo se nehnal příliš do útoku a pokud se někdo dostal na polovinu soupeře, akce skončila lehkou ztrátou míče kvůli nedůrazu a nepřesným přihrávkám. Nebýt vlastního gólu soupeře a vzápětí i našeho, tak se ani nic nestalo. Soupeř nás poslední minutu zatlačil a povedlo se mu skóre v první čtvrtině otočit.

Druhá čtvrtina byla velmi podobná, ale pro diváky zajímavější. Kluci prohrávali vždy o jednu branku a nikdy se nevzdali a vždy srovnali. Na 2:2 srovnal Filip Žáček, který celou dobu prosil, že chce do obrany, protože neumí dávat góly. A ejhle, stačilo mu 10 minut - a byl tam! Filda ho neoslavil, prý až doma, takže nezaujatý divák by ani nepoznal, že se něco stalo. Na 3:3 srovnával Venda po důrazném souboji před soupeřovou brankou. Na 4:4 Jonďa, před kterým klobouk dolů, protože před tímto zápasem odehrál zápas s mladšími žáky a nebylo to na něm znát. Před poločasem ale nastala změna a šli jsme do vedení opět my. To díky Fandovi Žilkovi, který zachoval klidnou hlavu při zakončení a trefil odkrytou část brány.

O přestávce jsme si řekli chyby, které kluci dělají, a kupodivu všichni do jednoho poslechli, takže už nebyl vidět žádný balón letící přes střed hřiště, žádná zbytečná ztráta na polovině hřiště a naopak větší důraz v osobních soubojích přinesl své ovoce. Soupeř ve třetí čtvrtině byl prakticky neviditelný a pokud se dostal do zakončení, tak se předvedl výborně chytající Kuba Pánek, který má na svém kontě 3 vychytané tutovky a další dobré zákroky. Své úkoly ve třetí čtvrtině pochopil i Dan Fajfer, už se nepletl na vlastní polovině při útočné fázi, ale stál na pozici útočníka a povedlo se mu dát gól na 6:4 a ve čtvrté čtvrtině i na 9:4. Sedmý gól dal Venca a osmý Jonďa.

Před poslední čtvrtinou jsme si s klukama říkali, že do toho musíme dát vše, protože dva minulé zápasy jsme také vedli a ani jeden nedotáhli do vítězného konce. A i přesto, že síly rychle ubývaly, tak to kluci odehráli výborně, do útoku jsme se sice moc nedostali, ale zároveň ani nepustili soupeře. V obraně vynikající dvojice Fanda s Filipem, kteří nikoho nepustili za sebe, a druhá dvojce Venca s Jirkou vědomi si důležitosti práce obránce makali na 100%. V záloze nejvíc času odehrála posila z mladších Olík, který sice tentokrát nevsítil branku, ale vyhrál naprostou většinu osobních soubojů se staršími protihráči a k vítězství týmu přispěl velkým podílem. Poslední gól si dal ještě Venca Pavel, který byl v obraně a po delším vysvětlování, že i obránce může dávat góly vzal míč, na soupeřově polovině obešel dva hráče a střelou k tyči nedal šanci gólmanovi. Strašnice už jen snížily na 10:5, ale jinak druhou polovinu neměly žádnou větší příležitost, díky dobré práci obránců a záložníků. Po zranění se vrátil i Honzík, který se sice některých soubojů ještě bál, ale při pomyšlení, že můžeme vyhrát, do toho dal vše a i souboje začal vyhrávat. Bylo ohromně vidět, že kluci chtějí už konečně vyhrát nejen proto, že kolem nich stála naprostá většina rodičů a podporovala, ale i protože prohrávat nás nebaví.

Přijďte nás proto podpořit ve středu na derby proti Zbraslavi od 16:30 u nás!! Díky Dan

Sestava: František Žilka, Filip Žáček, Jonáš Vojta, Daniel Fajfer, Jakub Pánek, Venca Pavel, Oliver Fiktus, Jirka Voříšek a Jan Kuba
    (dk)