• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  4. kolo - 11. 9. 2022
  Nekompletní béčko překvapivě vyloupilo Modřany

  SK Modřany B - Sokol Lipence B 0:3 (0:3)


  Aktivní Matěj "Íček" Císařovský se snaží prodloužit roh za sebe do velkého vápna

  B-tým skládal sestavu pro utkání v Modřanech do poslední chvíle. Chtěl vyjít vstříc áčku, které hrálo vzápětí doma se Střešovicemi, a tak posadil jen na lavičku oporu zadních řad Matta Winterse i tvořivého záložníka Faithe Adubofoura. Onemocněli Boris Mba Ndong i Seun Fasanya, k dispozici nebyl ani Honza Týč nebo Yoni Girardey.

  Naopak do základní sestavy nastoupil Matěj "Íček" Císařovský a nevedl si vůbec špatně. V brance vypomohl Pavel "Pajas" Vodrážka, který na zdejším trávníku šest sezón hájil barvy Modřan v I.A třídě.

  Jenže v 1. poločase byli domácí takřka neškodní. Vypracovali si jen dvě šance, ale v obou netrefili branku. Nám se hra dařila. Hráli jsme pěkně po zemi a snažili se o kombinace. Navíc už v 5. minutě jsme zachytili špatnou rozehrávku Modřany, Cyrille Piteau vyslal kolmicí za obranu Dennise Slamana a ten s přehledem obhodil brankáře.

  O necelou čtvrt hodinu později padla branka téměř jako přes kopírák. Jen hráči si vyměnili role. Geniální kolmicí se tentokrát prezentoval Daniel Čech a brankáře překonal Richard Mareš.


  Po trestňáku zleva měli domácí velkou šanci, ale útočník (č. 14) hlavou přestřelil branku Pavla Vodrážky  Dvě minuty před koncem poločasu jsme kopali roh, domácí hráč míč trefil rukou, takže jsme se dožadovali penalty. Hra ale pokračovala, balón se dostal k Dennisi Slamanovi a ten obloučkem potřetí překonal modřanského gólmana.

  Lépe první půlka ani dopadnout nemohla. Bohužel po změně stran jsme veškerou přesnost a energii asi zapomněli v šatně. Přesto, že jsme měli vítr v zádech, před brankáře domácích jsme se praktisky nepodívali. Jen jednou měl vlastně Daniel Čech obrovskou příležitost, když natřikrát v malém vápně dorážel, ale vždycky trefil gólmana.

  To na druhé straně, tedy na naší branku, se střílelo jak u Verdunu. Jenže drtivá většina míčů z modřanských kopaček skončila na ochranné síti za bráno, jednou dokonce soupeř překopl míč až na ulici.

  Jen jedinkrát soupeř Páju Vodrážku překonal, a to pěknou hlavičkou do vzdálenějšího rohu branky. Náš pomezní však viděl ofsajd obou útočníků, kteří na centr naskakovali. Na kameře ovšem Modřanští odhalili, že o ofsajd nešlo. Bohužel VAR se ve II. třídě nepoužívá...

  Druhý poločas jsme tedy předvedli spoustu nepřesností, ani jsme už dobře neběhali a celkově jsme si dojem ze zápasu pokazili. Nicméně za první půlku nám tři body zůstaly a posunuly nás na 5. místo tabulky.

  Dobré je, že do zápasu zasáhli opět tři teenageři: kromě Matěje Císařovského ještě Tomáš Bernklau a poprvé za dospělé i Petr "Norýsek" Havel. Zajímavostí je, že nebrankář Pája Vodrážka zaznamenal pro oba týmy dospělých první čisté konto v této sezóně. Děkujeme!

  Příští zápase se hraje v sobotu 17.9. od 16:30 proti Točné.

  Sestava: Vodrážka - Císařovský (85. Havel), M.Halgaš, French, Shalak - Ginnane (46. Bernklau) - Mareš (69. Adubofour), Piteau, Riabsameu, Daniel Čech - Slaman
  Branky: Slaman 2, Mareš (jkl)