• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  3. kolo - 3. 9. 2022
  Oslabený tým začal pořádně hrát až v deseti

  Sokol Lipence B - Čechie Smíchov 0:4 (0:2)


  Brankář Tomáš "Nelida" Poul vyráží v 1. poločase míč po kopu z rohu

  B-tým se přesvědčuje, že putování II. třídou opět nebude jednoduché. Ve 3. kole přivítal Čechii Smíchov, která spadla z I.B třídy a své béčko, které hrálo už nějaký rok s námi o třídu níž a vždy patřilo k outsiderům, rozpustila.

  Náš tým nastoupil oslaben o značnou část hráčů základní sestavy. Hrát nemohli Matt Winters, Boris Mba Ndong, bratři Doubkové, David Čech, Yoni Girardey, Dennis Slaman a distancovaný Honza Halgaš. Navíc posily z Ghany Faithful Adubofour přišel pozdě. Trochu jsme tedy improvizovali a na hrotu nastoupil Seb Gross.

  Bůhví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby se nám podařilo skórovat hned v úvodní minutě. Seun Fasanya si krásně narazil se Sebem Grossem a sám před brankářem šajtlí těsně přestřelil. Škoda, to chtělo po zemi podél brankáře k tyči...

  Hosté hráli zkušeně a zkoušeli postupnou kombinaci na své půlce a pak rychlý brejk přes šikovná křídla. Ta se sice často chytla do ofsajdové pasti, ale ve 23. minutě jim bleskurychlá akce vyšla. Seun na pokropeném trávníku (možná až moc pokropeném) při rozehrávce na půlce soupeře uklouzl, hráči Čechie okamžitě přenesli hru na naši půlku, šikovný křídelník utekl po pravé straně a nahrál nabíhajícímu spoluhráči před prázdnou branku. To nešlo nedat. 0:1.

  Nám se hra trochu rozpadla. Nikdo na sebe nechtěl vzít odpovědnost, nikdo spoluhráče nerozheřál k lepšímu výkonu. Ztráceli jsme snadno míče a moc často jsem se brance soupeře nedostali. Navíc jsme při trestňáku soupeře zprava špatně obsadili hlavičkující protihráče a jeden z nich mířil přesně k tyči.

  Na konci prvního poločasu přišla situace, kdy mladý rozhodčí ovlivnil zápas. Na dlouhý nákop za obranu si nabíhal hostující útočník, ale náš brankář Tomáš "Nelida" Poul byl u míč dřív a odehrál ho nohou dopředu. Teprve poté doběhl útočník, ale vzal Nelidu přes holeně. Upadl přitom a ještě se dožadoval penalty. Rozhodčí nepískl nic. Jen přerušil hru a šel se podívat na oba hráče, kteří se váleli na zemi.

  Když Nelida viděl, že sudí nepískl faul, zvolal "To si děláš srandu, to se přece píská!" A rozhodčí místo faulu vytáhl žlutou kartu. Bohužel Nelida pokračoval v protestech, takže muž v černém vytáhl druhou žlutou a vzápětí červenou kartu. Stejně jako minule jsme tak byli oslabeni za zbytečné protesty. Honza Halgaš dostal trest na sedm (!) zápasů, kolik si z disciplinárky odnese Nelida?

  Paradoxně nám vyloučení pomohlo. Do branky šel Radek "Čína" Činovec a do pole Faith, hlavně se však naši hráči "kousli". Začali do hry dávat více energie, dařily se některé kombinace. Do vyložené šance jsme se ale nedostali, ostřelování branky končilo nepřesnými nebo zblokovanými ranami. Nadějný trestňák poslal Faith do zdi. Střela Daniela Čecha ze strany ve skluzu šla vedle.


  Na pěkný centr z rohu naskakují Martin Halgaš a Faithful Adubofour, ale gól z toho nebyl

  Do hry se dostali premiérově i dva šestnáctiletí dorostenci Tomáš Bernklau a Matěj Cícařovský (tomu bude dokonce 16 až za měsíc) a nevedli si špatně. Matěj se dokonce dvakrát dostával ve vápně do šance, ale zatím mu chybí síla v osobních soubojích, případně taktika, jak si vykoledovat faul. Zato řečmi - zvlášť proti rozhodčímu - by měl šetřit!

  Hosté hráli spíše zataženě, ale v rychlých protiútocích nepřestávali. Po jednom takovém stejný křídelník jako při prvním gólu přihrál od brankové lajny pod sebe na nabíhajícího útočníka a ten zakončil nechytatelně pod břevno.

  Čtvrtý gól přidala Čechie 13 minut před koncem, když jsme prohráli dva hlavičkové souboje ve vápně a míč najednou spadl přesně před hráče hostí a ten neměl problém zblízka dopravit míč do sítě.


  Nicolas "Neeco" Riabsameu v závěru odvrací roh soupeře

  Každopádně výkon ve druhém poločae byl z naší strany o 80% lepší než v prvním a nemusíme se za něj stydět. Škoda, že jsme ten první promarnili - a samozřejmě, že jsme opět dali soupeři početní výhodu.

  Příští zápase se hraje v neděli 11.9. od 14:30 v Modřanech a hned poté od 17 hodin hraje áčko doma se Střešovicemi.

  Sestava: T. Poul - Shalak (60. Bernklau), M.Halgaš, French, Týč (70. V. Kábele) - Piteau - Mareš (46. Adubofour), Daniel Čech, Fasanya (60. Císařovský), Riabsameu - Gross (44. Činovec)
  (jkl)