• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  2. kolo - 26. 8. 2022
  Trenéři Dukly měli na malé umělce navrch

  Dukla Praha, spolek - Sokol Lipence B 3:2 (2:1)


  Bývalý ligový fotbalista Libor Koller vyrovnává hlavou na 1:1. Sedm našich hráčů u toho přihlíží (foceno mobilem)

  Druhý zápas ve čtyřech dnech se béčku příliš nevydařil. Sice se už ve 2. minutě dostalo do vedení, ale pak měl navrch soupeř. A to jsou trenéři Dukly, kteří si založili svůj spolek a třikrát takto vyhráli III. třídu. Kvůli covidu ale dvakrát nepostoupili, povedlo se jim to až letos na jaře.

  Výkop na malé, úzké i krátké umělce s umělým osvětlením měla Dukla. Jenže Yoni ukázal, že je svým způsobem honící pes. Ihned vyrazil za míčem a podporován spoluhráči vybojoval roh zleva. A hned vzápětí druhý zprava. No a ten kopal levačkou nováček Faithful Adubofour, Yoni si naběhl na hlavičku a ve 2. minutě to bylo 0:1.

  Naše aktivita neuvadala a o tři minuty později Daniel Čech krásnou kolmicí uvolnil Borise Mba Ndonga, ten si obhodil brankáře, ale pak mu na mokré umělce míč sjel z kopačky a mířil pomalu do branky. Jenže obránce ho těsně před čarou stačil odkopnout.

  Úvod to byl ale více než nadějný. Jenže pak se Dukla, zpočátku zaskočená, nadechla a stabilizovala svou hru. Naopak nám se dařit přestalo. Převažovaly nepřesnosti a domácí se dostávali do šancí.

  Ve 14. minutě náhradní gólman, lépe řečeno nególman Vláďa Halgaš krásně vyrazil střelu soupeře na tyč a ven z branky. O chvíli později však byl po rohu domácích bezmocný. Pěkně zahraný rohový kop mířil za malé vápno a tam si se najednou objevil 52letý Libor Koller, bývalý ligový hráč Slavie, Bohemians, Českých Budějovic nebo Liberce, a hlavou vyrovnal. Bohužel bylo okolo sedm našich hráčů a nedokázali ho zastavit (viz foto).

  Yoni vepředu makal jako obvykle, zezadu tvrdil muziku Matt Winters, ale uprostřed to trochu skřípalo. Příliš mnoho míčů jsme odevzdali zdarma protivníkovi. A ten toho ve 38. minutě využil a 49letý Jan Švestka strhl vedení na stranu Dukly.

  Po přestávce naskočil na plac Ivan Hašek a Neeco Riabsameu, ale ani jim se nedařilo zpřesnit naši kombinaci. Kvůli množství ztracených balonů byla stále na koni Dukla, my jsme se do šance dostali jen jednou, když Daniel Čech postupoval ze strany na brankáře, ale místo kličky volil střelu a tu gólman vyrazil. Za pár minut později střela Martina Halgaše v pádu minula horní vingl asi o necelý metr.

  Domácí se naopak stále snažili pasy do křídel překonat naši obranu a v 73. minutě se jim to podařilo. Po centru zleva si míč do vlastní brány srazil Honza Halgaš, avšak budiž řečeno, že kdyby míč nehrál, stejně ho dorazí do prázdné brány nabíhající hráč soupeře. Nicméně aby všem paradoxům nebyl konec, překonal syn svého otce. Honza fouknul vlastňáka tátovi Vláďovi.

  Náš tým se však nevzdával a snažil se o zkorigování stavu. Jenže Dukla je na domácí umělku zvyklá a nerada pouští míč z kopaček. Snížit se nám podařilo až tři minuty před koncem, když se Martin Halgaš vytáhnul na hrot, Ivan Hašek obral o míč obránce a nezištně Martinovi přihrál před prázdnou branku.

  K vyrovnání jsem se však už nedostali. Mimo jiné proto, že Honzovi Halgašovi opět ujely nervy a po první žluté za faul si vykoledoval i druhý žlutý kartonek za nemístné protesty. Svou pozici si ještě "vylepšil" dalšími protesty po vyloučení, takže si minimálně měsíc dá od fotbalu pauzu. Uvidíme po zasedání disciplinárky.

  Dukla je ale příjemné zpestření naší soutěže. Přináší tam kvalitu a bude hodně zajímavé, kam až se se svým zkušeným fotbalem vyšplhá. "Byl to asi nejsilnější soupeř, se kterým jsme za poslední tři roky hráli," komentoval to po zápase Paul Ginnane. A velmi můžeme být zvědavi na jarní zápas na našem velkém hřišti, které by mělo více vyhovovat našemu pojetí hry. Narozdíl od umělky na Julisce.

  Sestava: V. Halgaš - M.Halgaš, J.Halgaš, Winters (68. Fasanya), French - Ginnane (46. Riabsameu) - Mareš (56. Piteau), Mba Ndong, Daniel Čech, Adubofour (46. I.Hašek) - Girardey (68. Týč)
  Branky: Girardey, M. Halgaš
  (jkl)