• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  1. kolo - 23. 8. 2022
  Béčko odstartovalo vyhraným derby

  Sokol Lipence B - SK Zbraslav B 5:2 (4:2)


  Novopečený otec Richard Mareš jako střelec penalty uklouzl a dal vyniknout zbraslavskému brankáři

  Odložený vstup do mistrovské sezóny se B-týmu povedl. Otočil těžký zápas proti rezervě Zbraslavi a sousedské derby nakonec vyhrál 5:2. Zápas ovlivnila červená karta pro brankáře hostí po faulu na "Borise" Mba Ndonga, když rozhodčí zapískal penaltu a ještě gólmana vyloučil. To už se dnes moc nepíská, aby nevznikl tzv. dvojí trest.

  Nicméně úvod zápasu patřil hostím. Takřka vůbec nám nepůjčovali míč, naši hráči se mnohdy cítili jako na kolotoči a nemohli se dostat do hry. Úvodní čtvrthodina se prakticky odehrávala jen na naší půli. Do vedení tak šla Zbraslav poměrně zaslouženě po hezkém kolmém prostrčení středního záložníka na nabíhajícího útočníka.

  Pak se naši hráči přece jen nadechli a zkoušeli výpady do obrany soupeře. Pak si hosté nerozuměli v obraně, Boris vystihl zpětnou přihrávku, byl u míče dřív než brankář, přehodil ho - a strážce zbraslavské svatyně ho bez milosti poslal k zemi.

  K míči se už už stavěl Boris, ale trenér Vláďa Halgaš poslal na exekuci novopečeného otce Richarda Mareše. Jenže ten při kopu uklouzl a slabou střelu poslal do náruče nového brankáře, který se do branky postavil minutu před penaltou.

  Užil si tak sotva pět minut slávy. Potom však osudově chyboval. V rohu velkého vápna u brankové čáry si hrál s míčem, atakoval ho Yoni Girardey, balón mu sebral, udělal pár kroků a z úhlu vyrovnal.

  Jenže ani tahle radost netrvala dlouho. Byli jsme nedůslední ve vlastním pokutovém území a zbraslavský střelec si udělal místo a zamířil pod břevno.

  Hra měla spád, hrálo se nahoru dolů. Yoni Girardey se dostal do další šance, ale byl z toho jen roh. Ten kopal David Čech a našel úplně osamoceného Matta Winterse. Matt jako by nevěřil, kolik má času, poklekl a umístil míč hlavou k tyči. 2:2.

  Pak opět přišly chvíle Borise Mba Ndonga. V prvním případě prošel sám mezi třemi obránci a s přehledem uklidil míč k tyči. Hned vzápětí ztratili míč hosté na půlce, Boris vyrazil vpřed a viděl vyběhnutého brankáře. Nelenil a lobem ho přehodil. 4:2.

  Druhý poločas už byl více rozháranější, bohužel jsme více nevyužili toho, že máme převahu jednoho muže v poli. Nakonec při všech šancích jsme se zase trefili po gólmanově chybě. Špatně rozehrál, míč se dostal k Yonimu a ten bez váhání zasunul míč do branky popáté.


  Radek Činovec vyráží trestňák Zbraslavi

  Hosté ještě kousali a snažili se zkorigovat skóre. Radek Činovec v brance měl několik příležitostí k vyniknutí. Ale i zbraslavský brankář se snažil napravit své chyby a vytáhl minimálně dvě gólové střely Martina Halgaše a Yoniho, koneckonců i trestňák Borise byl velmi dobře kopnutý.


  Borisův trestňák se snaší pod břevno zbraslavské branky, gólman míč vyrazil

  V nastávajícím soumraku už gól nepadl, do sezóny jsme ale vstoupili vítězně. Zbraslav bude jedním z favoritů soutěže, proto jsou body získané s ní velmi cenné.

  Sestava: Činovec - M.Halgaš, J.Halgaš, Winters, French (69. Týč) - Ginnane (46. Slaman) - Mareš (46. Chambo), Mba Ndong, David Čech (80. O.Krůta), Riabsameu (58. Fasanya) - Girardey
  Branky: Girardey a Mba Ndong 2, Winters
  (jkl)