• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  13. kolo - 11. 3. 2023
  Dominantní Dukla mohla dát ještě více gólů

  Sokol Lipence B - Dukla, spolek 0:5 (0:1)


  Útočník Dukly v akrobatické pozici netrefil míč

  Oslabené béčko, kterému chybělo 6 hráčů a v průběhu zápasu se ještě zranil Vojta Doubek, nevstoupilo do jarní sezóny dobře. Od začátku zápasu bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. V předehrávaném utkání (v plánovaném termínu má Matt rozlučku se svobodou v zahraničí a pozval několik přátel, navíc tři další hráči budou na horách) s týmem trenérů Dukly, který vévodí tabulce II. třídy, vládli zkušení fotbalisté, mezi nimiž byl i bývalý ligový hráč Slavie, Bohemians, Liberce nebo Českých Budějovic Libor Koller (1969).

  Přestože jsme si před zápasem říkali, že musíme soupeřovy hráče držet natěsno a soustředit se na přesné přihrávky, obraz hry byl úplně opačný. Fotbalisté Dukly, ač starší, se na trávníku dobře pohybovali a neustále měli někoho volného pro přihrávku. Naopak naše pokusy o příhru většinou končily na kopačkách hostí. Dlouhé minuty jsme pak hráli bez balónu a běhali jsme bez něj na vlastní půlce a stěží odolávali náporu Dukly.

  V první půli měl naši jedinou šanci Dennis Slaman, když Viktor Kábele uvolnil napravo Richarda Mareše a ten krásně nacentroval do vápna, ale Dennisova hlavička mířila přesně do místa, kde stál gólman Dukly. Další dva pokusy o střelu Vojty Doubka a Viktora zblokovali obránci.

  Naopak hosté měli šancí bezpočet a bylo velké štěstí, že jsme dostali jen jeden gól. Dvě další branky rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu. Sudí byli naštěstí tři, takže protestující fotbalisté Dukly se nevztekali proti rozhodnutím našeho pomezního-laika, ale proti rozhodnutím nominovaného asitenta na lajně.


  Trestňák Dukly míří nad branku

  Ve druhém poločase byla převaha soupeře ještě zřetelnější a hlavně efektivnější. A to ještě Oscar French zabránil nejméně dvěma jasným gólům. Skóre však narůstalo v celkem pravidelných intervalech.
  55. min. 0:2
  68. min. 0:3
  74. min. 0:4
  81. min. 0:5


  My jsme se k brance soupeře dostali jen výjimečně, jednou vystřelil z dálky pod břevno Viktor a brankář vyrazil do zámezí. Z následného rohu se Michal Doubek pokusil o hlavičku, ale k ohrožení branky to nevedlo.


  Michal Doubek se snaží hlavičkovat ve 2. poločase

  Ve studeném počasí s ostrým severním větrem a přívaly sněhové krupice jsme tak první "jarní" zápas dokončili v útlumu a frustrovaní. Nebylo to dobré, to si musíme přiznat.

  Příští sobotu nás čeká těžký zápas na Zbraslavi.

  Sestava: Davide Ricciardi - Matěj Císařovský, Martin Halgaš, Oscar French, Andrej Shalak - Paul Ginnane (57. Tomáš Bernklau) - Richard Mareš (67. Branislav Cmiel), Boris Mba Ndong, Viktor Kábele, Vojta Doubek (38. Michal Doubek) - Dennis Slaman
  (jkl)