• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A-tým B-tým Starší přípravka Mladší přípravka Školička Stará garda

  11. kolo - 28. 10. 2022
  Jako přes kopírák z loňska: šance, ale málo gólů

  SK Střešovice C - Sokol Lipence B 6:2 (4:0)


  Domácí útočník byl na našem malém vápně úplně nehlídaný, takže pohodlně dal ve 4. minutě na 1:0

  Když se člověk podívá na reportáž z loňského utkání béčka ve Střešovicích (7:2 - více zde), mohl by ji po pátečním utkání skoro okopírovat. Obraz hry byl velmi podobný. Poměr sil byl celkem vyrovnaný, chvílemi jsme dokonce domácí tým přehrávali, ale trestání chyb vstřelením gólů vyznělo jasně ve prospěch Střešovic.

  Začalo to už ve 4. minutě. Domácí kopali roh, zahráli ho zpět po zemi na nabíhajícího pravého beka, kterého jsme při hlídání úplně vynechali. Přišel centr před naši branku a tam stál na malém vápně zase nehlídaný útočník a pohodlně hlavičkoval do odkryté části branky.

  Za deset minut nato jsme dvakrát za sebou chybovali v rozehrávce, míč získal střešovický hráč a na rohu velkého vápna si všiml, že brankář Faith Adubofour stojí těsně u levé tyče a nikterak prudkou střelou ho obstřelil k pravé tyči.

  Pak jsme se dvakrát dostali do šancí my. Michal Doubek po rohu hlavičkoval těsně vedle, Yoni Girardey v další akci trefil nohy vybíhajícího brankáře.


  Hráči sledují, jak míč po hlavičce Michala Doubka (č. 4) směřuje těsně vedle střešovické branky

  No a pak jsme se zase dopustili dvou chyb při rozehrávce. Jednou soupeř sám před Faithem netrefil branku, podruhé bohužel zamířil přesněji. Faith si sice na míč sáhl a pokusil se ho zkrotit, ale chytil ho v pádu až těsně za brankovou čarou. 3:0.

  Domácí pak přidali ještě jeden gól, ale ani v této fázi se naši hráči nesložili a bojovali dál. Dokonce jsme dostali míč do branky, když David Čech tvrdě, ale čistě atakoval metrákového obránce. Rozhodčí ale viděl faul a gól neuznal. Chvíli na to neodpískal jasnou ruku, když míč po střele Daniela Čecha změnil směr. Akce pokračovala a Yoni Girardey pět metrů před odkrytou brankou netrefil míč nártem, ale holení. Na to se mak sudí vymlouval - že jsme měli výhodu a pokračovali jsme ve hře.


  Martin Halgaš prokázal obdivuhodný výskok, ale gól z toho nebyl

  Po změně stran jsme se do soupeře ihned obuli, vždyť jsme neměli co ztratit. Jenže střely branku soupeře míjely. Naopak našem po rohu podnikli domácí rychlý protiútok a útočník uháněl sám na Faitha. David Čech ho doběhl a střelu zblokoval, Faith už si míč bral ze země a všichni čekali, že rychle rozehraje. Jenže Faithovi míč propadl rukama a zůstal před překvapeným střešovickým hráčem. Co měl chudák dělat: kopl ho do prázdné branky.

  Ale ani pátý hřebíček do pomyslné rakve naše borce neotrávil. "Ocenil jsem, že hráli naplno i za stavu 5:0, to se jen tak nevidí," komentoval to po zápase vedoucí SK Střešovice Miroslav Rothe.

  Na 5:1 snížil Yoni Girardey, ale další střelu poslal nad branku. Neujala se ani akce, na jejímž konci byl střídající Tomáš Bernklau. Dostal se do vápna a hledal nabíhající spoluhráče, ale Yoni i Nadeem Meghji to měli na dlouho nohu.

  Také další pohledná kombinace si zasloužila gól. Matt Winters rozehrál kolmo na Nadeema, ten si narazil s Yonim a pak sám postupoval na střešovického brankáře. Ten vyběhl, Nadeem ho přehodil, míč však skončil nikoli v brance, ale těsně nad břevnem.

  Neustávali jsme ale v tlaku. Po dalším rohu zblízka dotlačil míč do sítě Yoni Girardey a potvrdil tak pozici nejlepšího střelce B-týmu.

  V závěru pak ale při naší další snaze o korekci výsledku utekl střešovický útočník a pěkně zvládl souboj jeden na jednoho a levačkou obkroužil Faitha a poslal míč opět přesně k tyči. Uzavřel tak výsledek na 6:2, i když poměr šancí byl zralý tak na skóre 8:8.

  Podzimní část sezóny skončila, B-tým může být celkem spokojen. Proti loňsku je to významný pokrok, přezimujeme na 4. místě tabulky, zatímco loni jsme se krčili u dna. Sestava se stabilizovala, podařilo se zapracovat dorostence. Jen chybí stabilní brankář. Záskoky hráčů z pole jsou znát. Nicméně do jarních bojů můžeme hledět s nadějemi, nikoli s obavami jako v posledních ročnících.

  Sestava: Faith Adubofour - Martin Halgaš,, Oscar French (33. Honza Halgaš), Matt Winters, Míša Doubek (64. Matěj Císařovský) - Paul Ginnane (46. Nadeem Meghji) - Richard Mareš (46. Seun Fasany), Cyrille Piteau, David Čech, Daniel Čech (75. Tomáš Bernklau) - Yoni Girardey
  Branky: Yoni Girardey 2
  (jkl)