• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  9. kolo - 20. 10. 2018
  Stará garda to nedotáhla. Taška nedal penaltu

  AFK Slivenec B - Sokol Lipence B 3:1 (1:1)


  Jedna z našich střel v prvním poločase šla pánubohu do oken

  Béčko opět zažilo masakr při slepování sestavy. Opravdu se těžko hraje, když se omluví 12-14 hráčů. Na plac pak musí veteráni se čtyřmi a dokonce s pěti křížky na krku...

  Přitom zahájení zápasu jsme měli skvostné. Prvních deset minut jsme nepustili Slivenec za půlku a domácí se bránili jen za cenu bezhlavých odkopů. Bohužel jsme tuto převahu nevyužili. Naopak ve 12. minutě využil rychlý soupeřův útočník našeho příliš útočného postavení a první střelou na branku se trefil přesně k tyči.

  Chvíli jsem vypadli z role a více ze hry začal mít Slivenec. Jeho běhavá záloha vypůjčená z áčka dělala našim hráčům velké problémy. Lipenečtí fotbalisté měli na rozehrávku málo času - a kazili.

  Až v 25. minutě utekl po křídle Honza Cupal, nacentroval před branku, kde sice nabíhal Pepa Vladyka, ale byl za hráčem, takže ani nečekal, že na něj míč projde. Ale prošel. Pepa byl setinu vteřiny ohromen, ale pak si míč zkrotil a prudkou ranou překonal domácího brankáře.

  Stejný hráč za chvíli utekl obraně a postupoval zleva na gólmana. Dostal se však k němu příliš blízko, takže už neměl možnost ho obstřelit a směřoval střelu jen do něj.

  Další nadějnou šanci měl Vláďa Halgaš z trestňáku, ale míč šel těsně nad. Na druhé straně Slivenec hlavou trefil břevno. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.  Ve druhé půli jsme měli první šanci my. Zdeněk Scheib přiťukl na vápně Jardovi "Taškovi" Kábelemu, ale jeho střela v dobré pozici se bohužel nevešla mezi tři tyče. Pak jsme začali ztrácet půdu pod nohama. Začal se projevovat nadvláda domácí střední řady a naše obrana začal být přetížená. Krátce po poločase tak Dandyn Čech ve vápně fauloval sliveneckého hráče a penaltu domácí střelec bezpečně proměnil.


  Šance domácích v první půli, nic z toho však nebylo

  Do útoku jsme se propracovávali čím dál tím obtížněji. Navíc ze hry musel odstoupit Honza Cikrt po velmi nešetrném zákroku domácího záložníka. To byl koňar bez míče jako prase! A slabý rozhodčí ho ani neocenil žlutou kartou.

  V oslabení bylo ještě těžší se bránit a slivenec těntokrát měl hráče na to, aby toho využil. Jedna z posil z áčka prošla naší obranou jako nůž máslem a zkušeně překonala i Jirku "Házu" Havlíčka.


  Trestňák Vládi Halgaše skončil nad brankou

  Ale flintu do žita jsme ještě nezahodili. Po chvilkovém náporu šel ve vápně do souboje Tomáš Melich a domácí stoper ho ve výskoku zfauloval. Míč na penaltu si vzal Taška - ve snaze ujmout se vedení v tabulce nejstarších střelců. Svou chvilku nesmrtelnosti však podělal. Střelu z penaltového puntíku špatně umístil a gólman ho vychytal.

  To asi byla poslední šance něco s výsledkem udělat. V utkání už se pak nic významného nestalo a naše slátaná sestava podobná staré gardě odešla znovu poražena.

  Sestava: Havlíček - Zacha, Melich, J. Halgaš, V. Halgaš - Weiss, Čech, Scheib, Cikrt - J. Vladyka (46. J. Kábele), Cupal
  Branka: J. Vladyka
  (jkl)