• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  8. kolo - 13. 10. 2018
  Konečně výhra! Už bylo načase

  Sokol Lipence B - Sparta Krč 3:1 (0:1)


  V 26. minutě jsme po zbytečném rohu nepohlídali střelce s číslem 13 a ten dal na 0:1

  B-tým konečně získal své první body v soutěži. Bohužel to nebylo snadné, jak by kvalita soupeře napovídala. Z Krče, kdysi bašty 3. ligy, kde se však tým rozpadl a začal znovu od 3. třídy, přijel jeden z nejslabších týmů v soutěži. Jenže naši hráči toho nedokázali využít. Naopak se bídné hře soupeře přizpůsobili, takže na suchém, tvrdém hřišti byl k vidění příšerný fotbal plný nepřesností a chyb.

  Dvě dost hrozné chyby v rozehrávce málem hosté využili, ale jistým gólům zabránil Tomáš "Nelida" Poul, který v brance nahradil Jirku "Házu" Havlíčka. Bohužel na ránu z voleje po rohu soupeře v 26. minutě byl krátký. Předcházela tomu ale zase zbytečná ztráta míče ve středu pole, darovaný roh soupeři a nepokrytý střelec branky.

  Na druhé straně měl velkou šanci Petr Fatka, ale střela z voleje se mu moc nepovedla a skončila v náručí brankáře.  Po změně stran se obraz hry obrátil o 180 stupňů. Najednou si naši fotbalisté byli schopni přihrát, kombinovali a tlačili se před branku soupeře.


  V příštím okamžiku vyletí kopačka hostujícího obránce až k obličeji Tomáše Melicha. Ten zákrok odnesl kopancem mezi oči. Sudí však penaltu neodpískal

  Velkou šanci měl opět Petr Fatka, ale jeho patičku k tyči brankář vyrazil. Až po více než hodině hry přišlo vyrovnání. Po tlaku na krčskou branku se do míče zpoza vápna levačkou opřel Zdeněk Scheib a střelou k tyči dal na 1:1.

  O dvanáct minut později se situace téměř opakovala, jen střelcem byl tentokrát Viktor Kábele. Jeho pokus navíc hostující obránce tečoval, ale jinak míč skončil až v síti. Viktor se trak trefil v béčku po dlouhých třech letech.

  Pojistku pak po hezké akci Michala Krůty přidal Pepa Vladyka a béčko tak konečně dokráčelo k vítězství. Bylo by ostudou, kdyby tomu bylo jinak. Sparta Krč byla opravdu ne-li nejslabší, tak jeden z nejslabších týmů, který letos na podzim do Lipenců zavítal.

  Sestava: T. Poul - Stauch, Melich, J. Halgaš, Pokorný (46. O. Krůta) - M. Krůta, Čech, J. Svoboda (41. Scheib), Weiss (46. Vladyka - Fatka (65. V. Kábele), Zacha
  Branky: Scheib, V. Kábele, J. Vladyka
  (jkl)