• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  7. kolo - 6. 10. 2018
  Opět prohra o pouhý gól. Už počtvrté

  Sokol Lipence B - Sparta Košíře 0:1 (0:1)


  Hosté se v závěru dostali ojediněle do našeho vápna, z tého hlavičky však nebezpečí nehrozilo

  Tohle byl zápas, který si budeme delší dobu pamatovat. Jednak proto, že se omluvilo celkem 13 (!!!) hráčů, takže do hry museli od začátku jít 52letý Jarda "Taška" Kábele a 46letý Vláďa "Halgy" Halgaš. Jednak proto, že ve druhé půli jsme byli jasně lepší, ale nedokázali jsme vstřelit gól. Tedy vlastně jeden ano, ale bohužel pomezní rozhodčí (z Košíř) odmával ofsajd. A pak ve skrumáži zasáhl hostující obránce míč rukou, ale sudí to jako penaltu neposoudil.

  Hosté z Košíř začali lépe. Tlačili se na naši branku a podnikali rychlé útoky, které měla naše obrana problémy zastavovat. Jednou se dokonce košířský útočník dostal až před chytajícího Dana Karase, ale ten vytáhl jeden z nejlepších zákroků a střelu vyrazil. Zbytek střel šel většinou vedle nebo útočníky odzbrojil dobře hrající Honza Halgaš.

  Až jednou jsme dali soupeřovu záložníkovi ve vápně více prostoru, než bylo zdrávo, a on pěkně obstřelil Dana, míč zapadl přesně za vzdálenější tyč.

  My jsme vyložené šance v první půli neměli, jen střelecké pokusy ze střední a větší vzdálenosti.  Druhý poločas byl z naší strany o hodně lepší než první. Po většinu času jsme hosty tlačili a snažili se minimálně vyrovnat. V kombinacích před vápnem nebo ve vápně však vždy chyběl ten osudný kousíček, abychom mohli pořádně zakončit. A když jsme zakončili, střely šly většinou vedle. Martin Venglář i Tomáš Svoboda se však v útoku snažili a vrhali se do každé příležitosti. Stejně tak je podporovali záložníci a dokonce i bek Petr "Fáťa" Fatka, který předvedl výborný výkon, asi nejlepší v dosavadní krátké kariéře v béčku. Také další "mlaďasové" Honza Halgaš a Michal "Tik" Pokorný hráli velmi dobře, o matadorovi Tomášovi Melichovi ani nemluvě.


  Petr "Fáťa" Fatka se snaží korunovat svůj výborný výkon zakončením, ale obránce míč chvíli před ním odvrátil.

  Takže opět porážka o jeden gól, je to už potřetí za sebou, celkově počtvrté. Zůstáváme tak na posledním místě bez jediného bodu. Aspoň že ta hra není k uzoufání. Věřme, že se zmátoříme i výsledkově a následující sobotu zvládneme zápas proti Spartě Krč, která na tom také není příliš růžově.  Sestava: Karas - Pokorný, Melich, J. Halgaš, J. Kábele (46. Long) - M. Krůta, V. Halgaš (55. Scheib), Čech, T. Svoboda - Venglář, Fatka
  (jkl)