• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  4. kolo - 16. 9. 2018
  Bod jsme ztratili v 91. minutě

  SK Modřany B - Sokol Lipence B 3:2 (2:1)


  Brankář Modřan kryje pěkný trestňák Michal Krůty

  V pěkném počasí a na velmi slušném trávníku v Modřanech byl k vidění i slušný fotbal z obou stran. Bohužel jsme nakonec odcházeli se sklopenými hlavami po gólu v nastavení.

  Prvních pět minut patřilo nám. Zamkli jsme Modřany na jejich polovině a ostřelovali jejich branku. V 9. minutě jsme však ztratili míč na polovině, domácí rychle unikli po levém křídle, následoval centr před branku a pro nabíhajícího útočníka už nebyl problém umístit míč do odkryté branky.

  Vyrovnali jsme o sedm minut později po krásné akci. Tomáš Svoboda zleva pronikl do vápna, našel Lukáše Navaru a ten z voleje trefil levý růžek soupeřovy branky.

  Pak měli chvíli převahu domácí, což jsme jim trochu umožnili fauly na stranách hřiště. Po sérii centrů do vápna, kteří naši zadáci odvraceli tu s menší, tu s větší námahou, se nakonec modřanští fotbalisté prosadili hlavou k tyči.

  Vzápětí jsme málem oplatili stejnou mincí. Michal Krůta, kterému dnes létaly centry úplně parádně, zleva z trestňáku našel Honzu "Soba" Svobodu a ten trefil hlavou břevno. Branka rezonovala ještě pěkných pár vteřin poté.

  A břevno zachránilo Modřanské i podruhé. Opět po Michalově centru se z voleje opřel do míče Tomáš Svoboda. Rána zkroutila gólmanovi ruce a balón padal za jeho záda, bohužel opět na břevno. Od toho se odrazil do pole a dobíhající Lukáš Navara v tísni zasáhl míč jen holení a netrefil branku.  Po přestávce jsme začali mít trochu navrch, ale skórovali opět domácí. Rozhodčí jim ale gól upřel, když chybně odpískal ofsajd.

  Vyrovnali jsme opět krásnou trefou. Michal Krůta zprava centroval do vápna, tam nejvýš vyskočil opět Sob a hlavou - jako když kopne kůň - procedil modřanského brankáře.


  Trestňák soupeře míří nad branku

  V této chvíli jsme měli více ze hry. Střídající Zdeněk Scheib hru trochu uklidnil a rozehrál se i Sob, který v této fázi vyhrál snad každý souboj. Měli jsme ještě aspoň tři šance. Jednou utekl Tomáš Svoboda, vracel přihrávku před branku, ale tam nikoho nenašel. Viktor Kábele si obhodil před vápnem stopera a už už se dostával ke střele, když mu další obránce do míče ťukl a ze střely nebylo nic. Šimon Weiss chtěl zopakovat svou gólovou střelu z Nebušic, ale modřanský gólman jeho parádu do šibenice vyškrábl na roh.

  V poslední čtvrthodině už jsme ale začali šlapat vodu. Domácí šli snad třikrát sami na branku. Jednou na poslední chvíli zasáhl Šimon Weiss, podruhé Petr "Šťuch" Stauch a potřetí modřanského útočníka vychytal Jirka "Háza" Havlíček. A když byl do "čtvrtice" střídající domácí forward sám před prázdnou brankou, trefil míč kotníkem a mířil úplně vedle.


  Hlavičkový souboj před naší brankou, ovšem bez ohrožení branky Jirky Havlíčka

  A tak se zdálo, že v Modřanech získá béčko svůj první bod do tabulky. Jenže v 91. minutě přišel trestňák zleva a podobný gól jako od Soba. Krásný náběh a prudká hlavička. Háza se natahoval marně. V poslední minutě už jsme nevyrovnali. A když jsme vybojovali roh, sudí zápas ukončil, aniž by nás kop z rohu nechal rozehrát...

  Je to velká škoda. Bod bychom si zasloužili, i když Modřanští byli přece jen o maličko lepší. Hlavně měli ve svém středu rozdílového hráče Leonarda Marku, který bezvadně ovládá míč a rozdává ho na všechny strany. My jsme to chtěli utáhnout bojovností, ale nakonec se nezdařilo.

  Příští víkend je volno, Chuchle se odhlásila.

  Sestava: Havlíček - Stauch, Vokurka, M. Krůta, Pokorný (51. Scheib)- Long, Weiss, J. Svoboda, O. Krůta (55. Š. Cikrt) - Navara (44. V. Kábele), T. Svoboda
  Branky: Navara, J. Svoboda
  (jkl)