• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  2. kolo - 2. 9. 2018
  Mladé mužstvo neproměnilo šance a pak padlo

  Sokol Nebušice B - Sokol Lipence B 4:1 (2:0)

  Béčko odjelo v neděli do Nebušic, kde o den dříve hrálo tamní áčko v naší skupině I.A třídy proti ABC Braník B před kamerami České televize v rámci projektu Můj fotbal živě (video zde). Doma museli zůstat nejzkušenější borci Tomáš Melich, Zbyněk Zacha a Michal Krůta, které při absencích v A-týmu povolal hrající trenér Ivan Hašek do áčka.

  Trenér béčka Vláďa "Halgy" Halgaš začal do mužstva implementovat bývalé dorostence po boku zkušených hráčů, jako jsou Marek Vokurka, Petr "Šťuch" Stauch, Martin "Vengy" Venglář nebo gólman Jirka "Háza" Havlíček. Do utkání zasáhlo celkem šest kluků mladších 20 let. A to je dobře!

  A kdyby náš tým v první půlhodině využil šancí, které měl, mohlo se utkání vyvíjet úplně jinak. Jenže to jsou jen kdyby. Střely Lukáše Navary, Martina Vengláře, Petra Fatky nebo Máry Vokurky však skončily vedle nebo je zklikvidoval brankář.  No a pak stačila dvě zaváhání v obraně a domácí po půli vedli 2:0.

  Nic ale ještě nebylo ztraceno. Do hry se po půlce dostali další mladíci, ale po několikaměsíční přestávce i špílmachr Zdeněk Scheib. Góly však přibývaly do naší sítě. Teprve za stavu 4:0 pro Nebušice se trefil jeden z mladých hráčů Šimon Weiss. Dostal se k velkému vápnu, podíval se, kde stojí brankář a s rozmyslem vystřelil přesně k tyči. Aspoň tedy čestný úspěch.

  Takže sice jsme prohráli, ale trenér Halgy nad týmem nelámal hůl. Naopak. "Kluci potřebují získávat zkušenosti, takže takových zápasů musí odehrát mraky," řekl. Kromě kluků z dorostu postavil i nováčka v lipeneckém dresu Davida Svobodu, který hrál dříve za dorost Zličína, ale zanikla mu registrace. "Je fotbalovej, dokáže si narazit a rychle naběhnout. Určitě má potenciál být jedním z tahounů mužstva," dodal Halgy.

  V příštím zápase se béčko představí doma v sobotu 8. 9. od 17 hodin proti týmu cizinců MSM Academy, který vede tabulku.

  Sestava: Havlíček - Pokorný (46. Bruthans), J. Halgaš, Vokurka, Stauch - Long, Weiss, D. Svoboda, Fatka (46. Chaloupka) - Venglář (60. Scheib), Navara
  Branka: Weiss
  (jkl)