• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  1. kolo - 25. 8. 2018
  Vstup do mistráků se vůbec nepovedl

  Sokol Lipence B - FK Řeporyje B 1:2 (1:2)


  Velká šance za stavu 1:0. Honza "Sob" Svoboda hlavičkoval zcela nepokrytý, ale bohužel netrefil branku

  Vstup do mistrovské soutěže se béčku vůbec nepovedl. Nástup do zápasu proti soupeři, který loni hrál III. třídu, byl sice skvostný a po obléhání řeporyjské branky jsme vedli 1:0 už ve třetí minutě. Michal Krůta kopal dlouhý roh na vzdálenější tyč, Marek Vokurka hlavou vrátil míč před branku a tam z bezprostřední blízkosti propálil vše Daniel Čech.

  O pár minut později jsme měli podobnou šanci, opět po rohu Michala Krůty. Honza "Sob" Svoboda hlavičkoval sám na malém vápně, ale netrefil branku. To byl možná osudový moment zápasu. Místo vedení 2:0 se nám totiž přestalo dařit. Hráči byli bez pohybu, míč jim překážel, nedali si dvě přihrávky po sobě.

  A tak nebylo divu, že přišel trest. Po jedné z mnoha zbytečných ztrát ve středu hřiště hosté ve 24. minutě rychle uvolnili hrotového útočníka, který tak mohl jít sám na náhradního gólmana Martina "Čínu" Činovce. Čína vyběhl a vrhl se řeporyjskému hráči pod nohy, ale bohužel ho podtrhl a byla z toho penalta.  Čína sice vystihl stranu, ale penalta byla kopnutá dobře, takže neměl nárok.

  Mdlý výkon týmu však pokračoval a rodily se další chyby. Ve 37. minutě Šimon Weiss zabránil tomu, aby se ve vápně dostal ke střele hostující střelec. Už už se zdálo, že šanci Řeporyj zlikviduje a buď přihraje míč gólmanovi, nebo ho odehraje do bezpečí. Jenže nebyl dostatečně důrazný, soupeř se k míči přece jen dostal a pohodlně překonal Čínu.  Šimon chtěl svou chybu napravit a ke konci poločasu se vypravil na výlet dopředu. Obešel dva hráče a na vápně už mohl střílet, ale volil ještě přihrávku na nabíhajícího Dandyna Čecha. Bohužel byla nepřesná a bylo po šanci.

  O průnik do vápna se pokusil i další obránce Tomáš Melich, který zezadu burcoval spoluhráče a chtěl hrát. V nadějné šanci však placírou mířil přesně do náručí brankáře.

  Hosté měli ještě dvě šance. Jednu prudkou střelu z trestňáku zklividoval Čína a vytáhl si i při další jedovce řeporyjského záložníka. Skvěle tak zastoupil v brance Jirku "Házu" Havlíčka, který dostal zánět spojivek.


  Martin "Čína" Činovec se chystá vyrazit střelu Řeporyj z trestňáku

  Ani druhá půle nebyla o moc lepší. Brankáře soupeře pěkně protáhl Michal Krůta střelou z trestňáku, dorážku Dandyna Čecha hosté do branky nepustili. Také volej Marka Vokurky směřujícího k tyči skončil na těle bránícího hráče.

  Hráči Řeporyj už se do dalších šancí nedostali, bylo vidět, že hrají na udržení výsledku. A to se jim nakonec podařilo, z čehož měli velkou radost. Plný bodový zisk asi nečekali.

  Ani my jsme nečekali bodovu ztrátu. Upřímně řečeno však výkon nebyl dobrý. Na našich hráčích bylo vidět, že jich většina dva měsíce i víc neviděla míč. Chtělo by to přece jen trochu potrénovat...

  Sestava: M. Činovec - Zacha, Melich, J. Halgaš, Weiss (59. Fatka) - M. Krůta, Svoboda (84. J. Kábele), D. Čech, Long (75. V. Halgaš) - O. Krůta, Vokurka
  Branka: Čech
  (jkl)