• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  19. kolo - 12. 5. 2019
  Divokou přestřelku si užil hlavně Pepa Vladyka

  Sparta Krč - Sokol Lipence B 4:6 (3:4)


  Centr z rohu bohužel v tomto případě nic nepřinesl

  Sparta Krč na umělce Vyšehradu, kde má domácí hřiště, hned v 1. minutě zaútočila a po centru zprava útočník zblízka dorazil míč do sítě. 1:0.

  Hned z protiútoku ale Pepa Vladyka zpracoval míč na vápně a vystřelil přesně k tyči. 1:1.

  Za další dvě minuty už jsme vedli, Pepa tentokrát přehodil brankáře hlavou.

  A střílelo se dál. V 8. minutě se v našem vápně nejlépe orientoval krčský útočník a vyrovnal.

  Na další gól jsme čekali 12 minut, po závaru před brankou Krče ho vstřelil znovu Pepa. A o pět minut později padla nejhezčí branka. Ještě za půlkou se k odraženému balónu dostal Dominik "Haus" Šalamoun, z voleje ho poslal na křídlo do běhu Michalovi Krůtovi, tomu běžel naproti brankář až mimo vápno, ale Michal byl u balónu dřív. Hned z první ho nacentroval před branku, kde byl nejdříve opět Pepa Vladyka a zvýšil na 2:4 pro naše barvy.

  Domácí do přestávky ještě snížili, když náhradnímu gólmanovi Vláďovi Halgašovi prošel míč pod tělem, ale celkově první půle vyzněla pro nás i herně. Například Honza "Tyčka" Týč měl ještě dvě tutovky. V první z malého vápna trefil brankáře, ve druhé ho obstřeloval, ale míč poslal vedle branky.


  Vláďa Halgaš vystihl směr penalty, ale na míč nedosáhl

  Ve druhé půli už tolik branek nepadlo. Po zhruba hodině hry skóroval za nás konečně někdo jiný než Pepa. Při trestňáku zprava si míč postavil Haus a krásně obstřelil zeď k bližší tyči.  Pak Marek Vokurka trochu ostřeji atakoval domácího borce ve vápně a kopala se penalta. Vláďa Halgaš, který musel zaskočit při nedostatku gólmanů v brance, sice vystihl směr, ale na prudkou střelu byl krátký.

  Naštěstí jsme zdramatizování zápasů moc nepřipustili, protože hned vzápětí Pepa přidal svůj pátý gól a upravil na konečných 4:6 pro nás. Další šance měli ještě Zbyněk Zacha, který si zpracoval krásný pas od Hause, udělal zleva kličku do středu, ale pak vystřelil jen slabě. A Daniel Čech pohrdl naservírovaným balónem od Pepy Vladyky a sám ve vápně z voleje přestřelil.

  Naděje na setrvání ve II. třídě tak ještě žije.

  Sestava: Halgaš - Stauch (46. Zacha), Melich, J. Halgaš, Weiss - M. Krůta, Šalamoun, Čech, Týč, - J. Vladyka, T. Svoboda (60. Vokurka)
  Branky: J. Vladyka 5, Šalamoun
  (jkl)