• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  15. kolo - 13. 4. 2019
  Barvičův velký návrat

  Sokol Lipence B - SK Modřany B 1:2 (0:2)


  Zdeněk Scheib neproměňuje za stavu 0:1 penaltu

  Pokračující bída ve skládání sestavy vyústila v netradičním obsazení role gólmana: ujal se jí hrající kouč Vláďa "Halgy" Halgaš, který o den dříve oslavil 47. narozeniny.

  Do sestavy se po devíti měsících od zranění na turnaji staré gardy v Řeži vrátil Martin "Barvič" Barva a jeho přítomnost na hřišti byla okamžitě znát. Také první účast hokejisty Vaška Jankovského týmu prospěla.

  Přestože se podařilo tým slepit až deset minut před začátkem zápasu, hra nebyla špatná. Zdeňkovi Scheibovi uprostřed zálohy se dařilo zklidnit hru a posílat pasy kolmo i do stran.

  Přesto se vedení ujali hosté. Rychlý brejk naše obrana nezastavila, Halgy (možná trochu předčasně) vyběhl z branky, ale zkušený hostující útočník ho pohodlně přehodil.

  Poté však chyboval nejlepší hráč na hřišti Leonard Marku, který hrál v Kosovu 1. ligu, ztratil míč u vlastního vápna, Vašek Jankovský se ho zmocnil a postupoval na branku. Ve vápně ho zboural modřanský obránce a kopala se penalta.

  Míč si postavil Zdeněk Scheib, který v předchozích letech proměňoval jak na běžícím pásu. Tentokrát mu však gólman vystihl stranu a míč vyrazil.


  Naši hráči nechali hlavičkovat hostujícího hráče a ten zvýšil na 0:2

  I poté jsme se ale snažili vyrovnat a některé kombinace od obrany přes zálohu až na útočníky už připomínaly fotbal. Jenže nic jsme nedotáhli do finále. Naopak to byli hosté, kdo chvilku před přestávkou dali druhý gól. Z nevinně vyhlížející a nepříliš prudké hlavičky po rohu míč skončil v horním růžku naší branky, Vláďa byl krátký.  Druhý poločas Modřany ochably a jejich hráči se mezi sebou začali hádat. Mysleli si, že u nás vyhrají minimálně pětibrankovým rozdílem, ale nedařilo se jim a po přestávce už gól nedali ani z penalty.


  Soupeřův roh ve 2. půli, ale gól z toho nebyl

  Naopak do šancí jsme se dostávali my. Ondra Krůta milimetrově přesnou přihrávkou vysunul Vaška Jankovského a ten přehodil vybíhajícího brankáře. Spousta lidí už křičela gól, ale balón těsně přeletěl břevno a jediná síť, kterou rozvlnil, byla ta ochranná za brankou.

  Snížili jsme nádherným gólem Martina Barvy. Ten si naběhl na 40metrový pas Michala Krůty z tresňáku od půlky a z voleje napálil míč vedle brankáře.

  Bohužel se nám už další šance proměnit nepodařilo, i když jsme Modřanské tlačili a ti byli krapet nervózní. Jenže i oni mohli skórovat z penalty těsně před koncem. Halgy však očima nebo silou vůle vytlačil míč na břevno a pak ho pohodlně chytil do náručí.  O Velikonocích má běčko volno, hraje doma v neděli 28.4. od 17:00 proti Lochkovu.

  Sestava: V. Halgaš - Stauch (75. M. Halgaš), J. Halgaš, M. Krůta, Zacha - Weiss, Scheib, Čech (46. Long), O. Krůta - Barva, Jankovský
  (jkl)