• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Žáci Starší přípr. Mladší přípr. Předpřípr. Stará garda

  10. kolo - 28. 10. 2018
  Konečně v plné síle. A druhé vítězství

  Sokol Lipence B - Slavoj Suchdol 3:1 (2:0)


  Bráníme se soupeřovu rohu

  Béčko se konečně sešlo v plné síle. A lidí bylo dokonce tolik, že dva hráči ze soupisky nemohli zasáhnout do hry. To se v této sezóně ještě nestalo. Američan Tyler Bratton, který v lipenecké základní škole učí angličtinu, se tak své premiéry zatím nedočkal a zápas proseděl na lavičce.

  Do první šance se hned po úvodním hvizdu po krásném pasu Zdeňka Scheiba dostal Pepa Vladyka. Byl už za obranou, ale tváří v tvář brankáři mířil vedle branky.

  Zdeněk si svůj gólový pas ve 4. minutě zopakoval. Tentokrát střílel Ondra Krůta a byl přesnější. 1:0 pro nás!

  První desetiminutovka byla z naší strany excelentní. Útoky se valily na suchdolskou branku jeden za druhým. V 9. minutě utekl po křídle Ondra Krůta, polostřelou polopřihrávkou mířil na zadní tyč a tam ve skluzu dostal míč do sítě Martin Venglář.

  Po těchto dvou brankách naše útočná a kombinační síla poněkud ochabla a do šancí se dostávali i hosté. Jednou minuli těsně pravou tyč, dvakrát výborně zasáhl gólman Valentýn "Héňa" Cajthaml.

  Ale i my jsme do půle měli ještě dvě gólové šance. V té stoprocentní selhal Martin Venglář, který sám ve vápně po geniálním uvolnění od Pepy Vladyky mířil pánubohu do oken.  Po změně stran mohl rozhodnout Pepa Vladyka, když postupoval zleva sám na gólmana. "Skočilo mi to na holeň, proto jsem ho trefil," vysvětloval pak. Odražený míč se snášel k Ondrovi Krůtovi, na kterého zívala prázdná branka. Ale ani jemu se nepodařilo míč posadit do sítě. Minul branku.


  Šimon Weiss v akrobatické pozici zabraňuje centru do vápna

  A tak místo uklidnění z vedení 3:0 přišlo drama. Obrana trochu zaspala a hostující záložník se prosmýkl až před brankáře a pod tělem dal na 2:1.

  O tři minuty soupeř dokonce vyrovnal, ale gólové střele předcházel ofsajd. A tak pojistku přidal dvacet minut před koncem po přihrávce Ondry Krůty Viktor Kábele. Ondra tak měl prsty ve všech třech gólech.

  Přestože jsme střídali pětkrát a hosté jen jednou, jako by nám v závěru docházely síly a Suchdol nás chvílemi ošklivě přimáčkl před vlastní vápno. Nicméně gólu se už nedočkal.

  Získali jsme tedy podruhé tři body za vítězství a poskočili z posledního místa v tabulce o skóre před Nebušice B. Nic tak není ztraceno a boj u udržení ve II. třídě pokračuje.

  Sestava: Cajthaml - Stauch (46. Pokorný), Vokurka, J. Halgaš (67. J. Marek), Zacha - M. Krůta (46. Long), Čech, Scheib, J. Vladyka (55. Weiss) - Venglář (46. V. Kábele), O. Krůta
  Branky: O. Krůta, Venglář, V. Kábele
  (jkl)