• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Ml.dorost St.přípr. Ml.přípr. Předpřípr. Články Stará garda

  Mezinárodní přátelský zápas - 9. 6. 2017
  Mix dorostu a staré gardy podlehl Angličanům

  Sokol Lipence mix - Club Langley FC 3:7


  Společné foto po zápase. V lepší kvalitě stahujte ZDE

  Opět po roce jsme v Lipencích přivítali návštěvu z kolébky fotbalu Anglie. Hosty byli hráči Club Langley FC, což je klub z tzv. Velkého Londýna. Hráči po zápase říkali, že to mají asi půl hodiny autem do centra.

  Bohužel se domácí hráči téměř nesešli. Rozlučka se svobodou Pavla Vodrážky na sebe natáhla značnou část fotbalistů, další museli být v práci apod. Čest pak zachraňoval totálně promixovaný tým, kde na jedné straně hráli 14letý dorostenec Vojta Doubek a na druhé straně 47letý Honza "Pešek" Šindelář nebo 51letý Jarda "Taška" Kábele. Po návratu z ročního pobytu v USA chytal 18letý Martin Šmejc.

  Úvodní minuty napovídaly, že by ani mixovaný tým nemusel být bez šance. Kluci se snažili, napadali své protivníky - a ti ani moc nehráli typicky tvrdý ostrovní fotbal.


  Mládí vpřed, našim hráčům na fotce je 18, 18 a 14 let

  Bohužel jsme udělali pár chyb v obraně a Angličani toho využili a dostali se do vedení 3:0. Pak však krásně utekl po křídle Honza Halgaš, našel ve vápně Zbyňka Zachu a ten si již věděl rady.  Do hry se po pozdním návratu z práce přidal bývalý kapitán áčka Vláďa Halgaš a začal to na hřišti řídit. Rázem jsme měli více ze hry. Na 2:3 snížil Daniel Čech, který tečoval prudkou střelu Viktora Kábele.

  Jenže do poslední části hry (hrálo se netradičně na tři třetiny po 30 minutách) Vláďa opět nenastoupil, protože si natáhl sval. Ze hry odstoupil i Pešek a na party odešel Honza Halgaš. A to všechno bylo znát. A ani kouzelnické triky Nenada Milovanoviče, který byl překřtěn na "Srbský Messi", nepomohly.


  Trestňák Vládi Halgaše skončil nad brankou

  Hráli jsme už bez střídání a navíc si natáhl sval i Taška a už na hřišti jen statoval. Tým se sice snažili burcovat Honza "Krbeček" Kerbach, kterého bylo plné hřiště, a Daniel Čech, ale jejich mladším spoluhráčům, až se také snažili, ještě chybějí zkušenosti. Vojta Doubek i Tomáš Krycner ve stoprocentních šancích sami před brankářem neproměnili. Naopak hosté útočili do otevřené obrany a trestali.

  Třetí náš gól vstřelil další dorostenec Lukáš Navara. Ovšem skóre obdržených gólů se vyšplhalo až na sedm.

  Každopádně zápas byl užitečným měřením sil. Budiž řečeno, že kdyby byli k dispozici dva až tři hráči áčka nebo béčka, prohrát bychom rozhodně nemohli. Nicméně buďme rádi, že se dorostenci otrkávají a získávají zkušenosti.

  Sestava: M. Šmejc - Stoy, Kerbach ml., Šindelář, Zacha - Doubek, V. Kábele, Čech, Navara - Krycner, J. Halgaš, střídali V. Halgaš, J. Kábele, Milovanovič
  Branky: Zacha, Čech, Navara
  (jkl)