• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  A tým

  5. kolo - 8. 9. 2019
  Ivanův hat-trick a poctivý výkon mužstva přinesly tři body

  Sokol Lipence - MSM Academy 4:1 (2:0)


  Ivan Hašek promeňuje penaltu, vedeme 2:0

  Uf, tak tohle byl těžký zápas a naši chlapci vybojovali tři body poctivým a zodpovědným výkonem. Mladí Rusové z MSM Academy jezdili jako motorky a byli nebezpeční do poslední chvíle. Nakonec doplatili na vlastní nezodpovědnost, protože přijeli pouze v jedenácti lidech a po vyloučení dohrávali v deseti.

  Prvních deset patnáct minut však nevěstilo nic dobrého. Mladíci z MSM Academy se nastěhovali na naši polovinu a moc nám nepůjčovali balón. Pravdou ale je, že naši obránci v čele s Tomášem Melichem už byli na jejich hru připraveni, protože v loňské sezóně se s tímto soupeřem utkalo béčko a hlavně jarní zápas byl jako střet s Klapzubáky: naše béčko prohrálo 13:0.

  Po úvodním náporu hostí se přece jen na naše kopačky začala více přelévat jistota a začali jsme mít více ze hry. V 18. minutě unikal Pepa Vladyka, ale trefil jen vybíhajícího brankáře. To už bylo jasné, že to není klasický gólman, že prostě musel jeden z hráčů z pole do branky. Chytal spíš nohama než rukama.

  Pepa své promarnění šance napravil v 21. minutě. Po rohu se dostal k odraženému míči a napálil ho z více než 20 metrů k tyči. Konečně tak protrhl své střelecké trápení v letošní sezóně.

  Hosté se snažili pronikat hlavně rychlými brejky, ale naše obrana hrál opravdu velmi zodpovědně. Všechny kontry soupeře pochytala už v zárodku, nebo střely zblokovala, případně hráš Academy vystavila do ofsajdu.


  Pavel Vodrážka v pohodě chytá trestňák hostí

  V 35. minutě hosté ve vápně faulovali Ivana Haška ve výskoku. Oproti tradici, že sám faulovaný nemá penaltu kopat, si Ivan vzal míč a prudkou ranou pokutový kop proměnil, přestože mu brankář vystihl směr a na míč si sáhl.

  I po změně stran pokračoval dramatický fotbal. Hosté byli velmi dobří na míči, ale přes naše velmi dobře hrající obránce nebyli schopni se dostat do vyložené šance. Naopak Ivan Hašek zkusil vystřelit z trestného kopu a trefil se přesně k tyči.


  Gólman hostí byl na míč z kopačky Ivana Haška krátký. Vedeme 3:0

  Dostávali jsme se do dalších šancí, které volaly po góly, ale mnohdy si naši hráči dávali příliš přednost a otáleli se střelbou. V kontrastu s tím byl dalekonosný pokus soupeřova záložníka. Když ho dlouho nikdo z našich bránících hráčů neatakoval, zkusil to z dobrých 30 metrů a krásně trefil levý vingl.

  Poslední slovo však měl znovu Ivan Hašek a završil tak hat-trick. Míč mu vybojoval střídající Nicolas Riabsameu, jehož příchod jsme dotáhli v pátek.


  Takhle vypadala střídačka hostí. Nebyla na ní ani noha, protože soupeř přijel v 11 lidech bez vedoucího či trenéra

  Po třetím gólu Ivan vystřídal a přepustil své místo i kapitánskou pásku Paulu Ginnanovi, který byl kapitánem vůbec poprvé a hned mužstvo dovedl k vítězství. Také to bude mít drahé... :-)

  Celkově to byl hezký zápas, k čemuž přispěly obě strany. Velmi dobrý výkon předvedl Ondra Holub a mohl na něj dát gólové razítko, ovšem brankář soupeře jeho pokus na poslední chvíli vykopl. Stejně tak zaslouží absolutorium obrana, hlavně "nejunioři" Tomáš Melich a Zbyněk Zacha, kteří dokázali s ruskými stíhačkami držet krok.

  Sestava: Vodrážka - Kerbach, Krejzar, Melich, Zacha - Holub, Cikrt, J.Vladyka (60. Riabsameu), Meghji (57. Witberger), Piteau (60. Mareš) - Hašek (86. Ginnane)
  Branky: Hašek 3, Vladyka
  (jkl)