• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  2. kolo - 18. 8. 2019
  Mírně zlepšený výkon přinesl body

  Sokol Řepy - Sokol Lipence 0:2 (0:1)


  Ivan Hašek překvapil brankáře Řep. Naznačil střelu přes zeď, ale pak ji obstřelil na gólmanovu stranu - 0:1

  Ano, zahráli jsme lépe než minulý týden a přineslo to ovoce. Na druhou stranu celek domácích bude zřejmě aspirantem bojů o sestup a zrcadlo nám nastaví až další zápasy s Tempem B a zejména Cholupicemi v následujících kolech.

  Od začátku se hrál vyrovnaný zápas, v první půli s málo šancemi. První šanci jsme měli my po rychlém autu Dominika Šalamouna. Hodil ho do běhu nováčkovi na našem dresu Nadeemovi Meghjimu a ten zblízka a z úhlu nepropálil gólmana domácích.

  Poté zahrozil soupeř, ale Pavel "Pajas" Vodrážka v naší kase skvěle zasáhl. On byl vůbec pilířem naší hry, výborně četl hru, vybíhal, vyrážel míče... Pak jsme se dostali do šance i my a po závaru v šestnáctce domácích přestřelil branku v nadějné pozici Matt Winters.

  Ve středu zálohy odváděl dobrou práci Nadeem Meghji. A byl to právě on, který na půli ve 42. min. převzal míč, obešel tři hráče a řítil se do šestnáctky. Před ní byl však nemilosrdně sražen a následoval trestný kop. Ujal se ho Ivan Hašek a zmátl brankáře. Ten čekal střelu přes zeď a udělal krok směrem ke vzdálenější tyči, ale Ivan míč zakroutil na gólmanovu stranu. Vedli jsme 1:0. (Viz úvodní foto nebo videosestřih zde) . Do kabin šli tak spokojenější naši kluci.

  Druhá půle byla záživnější a přinesla více vzrušení. Nejprve Dominik Šalamoun z úhlu vytřepal brankáři rukavice, pak ale přišla naše druhá gólová radost. Po pěkné narážečce se opět Dominik dostal na dostřel domácí branky, jeho první střelu i dorážku ještě domácí gólman stačil vytěsnit, ale na druhou dorážku skluzem Ondry Holuba už byl krátký. V 58. minutě jsme tak vedli již 2:0.

  Místo toho, abychom soupeře dorazili, jsme utkání zdramatizovali. Pepa Vladyka dostal ideální přihrávku od Ivana Haška do stoprocentní šance, ale míč se mu zamotal pod nohu a už nestačil vystřelit.

  Z ničeho nic dostal soupeř příležitost snížit z penalty. Pajas totiž při výběhu zavadil o soupeřova útočníka a ten se poté, co netrefil branku, svalil jako podťatý. Na pokyn asistenta nařídil hlavní sudí Kutiš penaltu. Postavil se k ní domácí gólman. Míč narval do břevna tak silně, že rezonuje snad ještě teď...


  Míč z penalty domácích míří do břevna

  To jsme tedy přežili, Pajas v kase nás opět podržel a my si vytvořili pak také další šance. Opět neproměnil "loženku" Pepa Vladyka, pak se do šance řítil opět Dominik, byl ale sražen a správně byla nařízena penalta. Tu však Ivan Hašek neproměnil, brankář skočil na správnou stranu a míč vyrazil.


  Také naše penalta zůstala neproměněna, domácí gólman Ivanovu střelu vystihl

  Utkání se pak užž jen dohrávalo. Tři body jsme si zaslouženě odvezli domů.

  Sestava: Vodrážka - Melich (75. Witberger), Winters, Krejzar, Zacha, Cikrt, Meghji, Hašek, Holub (65. Mareš), Šalamoun, J.Vladyka (80. Sokolovski)
  Branky: Hašek, Holub
  (krb)