• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  1. kolo - 11. 8. 2019
  Derby skončilo po přestřelce remízou

  Sokol Lipence - SK Zbraslav B 4:4 (3:3)


  Ivan Hašek (vlevo zakryt hráčem Zbraslavi) srovnává z penalty na 1:1

  Lipenecké áčko si začalo po šesti letech zvykat na nižší soutěž. A ukázalo se, že to v I.B třídě nebude úplně jednoduché. Po odchodu zkušených hráčů, zranění opor nebo nezodpovědnosti dalších bylo těžké vůbec složit jedenáctku. A při střelnici jako o pouťáku skončilo derby se zbraslavským béčkem remízou 4:4.

  Do branky se postavil Ital Davide Ricciardi, protože Tomáš Poul je stále zraněný. V obraně zaskakoval Francouz Cyrille Piteau a v záloze další z noviců Richard Mareš. Bohužel nedorazil Pavel "Krejzy" Krejzar, oficiální verze zní "svalová horečka po pátečním zápase béčka". Radek Šedivý přestoupil do Tmaně u Berouna, ze zdravotních důvodů skončil Zdeněk Koukal, a také Pavel Vodrážka si dává aspoň na půl roku ze zdravotních důvodů odpočinek, dlouhodobě zraněný je i Ivan Šefara. Jirka Chroustovský je stále pracovně na Novém Zélandu, Daniel Čech v Řeporyjích. Přestupy zahraničních hráčů budou hotovy až další týden. Prostě slepovačka...

  Lépe začali hosté. Chytrou akci v 6. minutě rozjel doyen Petr Šimoníček (53 let) a zakončil Ladislav Kovacs. O deset minut později si zbraslavský obránce nešťastně zpracoval míč rukou ve vápně a Ivan Hašek se z penalty nemýlil, byť se ho snažil kamarád Radek "Čína" Činovec v brance soupeře znervóznit, jak se to jen dalo.

  Ve 20. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti zbraslavský Michael Marek a Davidu Ricciardimu proklouzl míč do sítě. Naštěstí takřka z protiútoku nasměroval Ondra Holub roh na Mildu Witbergera a ten z voleje prostřelil "Čínu". V tabulce nejstarších střelců klubu se posunul už na 4. pozici.


  Milda Witberger z voleje vyrovnává na 2:2

  Nejhezčí akci pak předvedli Honza Cikrt s Dominikem Šalamounem v 32. minutě. Dominik, který se v sobotu čerstvě oženil, se najednou octl sám před brankářem a chladnokrevně ho levačkou obstřelil.

  Stejný hráč poté připravil nádhernou příležitost pro Ivana Haška, ale ten místo střely z voleje volil zasekávačku a obránce hostí mu následný střelecký pokus zblokoval na roh. V této chvíli jsme aspoň na chvíli hráli na hřišti prim - a kdyby se podařilo odskočit na dvougólový náskok, mohlo to být v suchu. Jenže to se nepovedlo. Honza Cikrt měl tři střelecké pokusy, ale dvakrát se netrefil mezi tři tyče a jednou ho Čína vychytal.


  Milda Witberger a Zbyněk Zacha odvracejí míč po rohu Zbraslavi

  Jinak přesný rozhodčí Kabourek byl milosrdný při posouzení souboje Honzy "Krbečka" Kerbacha a zbraslavského útočníka na kraji vápna. Klidně to mohla být penalta.

  Když už se zdálo, že si těsný náskok odneseme do kabin, podařila se Zbraslavi opět průniková přihrávka, kterou Krbeček stihl jen škrtnout, ale nezastavil ji, a Pavel Orlovský pak obešel i Davida Ricciardiho a do prázdné kasy vyrovnal. Ihned poté sudí zapískal poločas.

  Kdo čekal, že ve druhé půli soupeře přejedeme, hodně se mýlil. Chyběl pohyb i nápad, bohužel jsme navíc začali kazit jednoduché přihrávky. Honza Cikrt například na půlce nahrál soupeři, byl z toho rychlý protiútok, poslednímu stoperovi Pepovi Vladykovi se míč nešťastně zamotal mezi nohy a Pavel Orlovský otočil na 3:4.

  Skoro vzápětí opět vyrovnal hlavou Ivan Hašek. Čína si po zápase posteskl, že to mohl mít a gólu zabránit...

  Pohříchu dalším vyloženým šancím čelit nemusel. Nemohli jsme se k ohrožení branky soupeře dostat. Nepomohl ani střídající veterán Martin Barva. Naopak Davide v naší brance napravil své zaváhání z první půle a dvakrát zasáhl včas a zabránil gólu.

  První zápas v I.B třídě tedy obnažil všechny slabiny současného týmu. "Když nejsou hráči, nemůžou být ani body," shrnul to lapidárně manažer týmu Honza "Krbec" Kerbach. Doufejme, že po posílení v následujícím týdnu a poté, co si někteří hráči uvědomí, že tady končí legrace, se mužstvo zmátoří a příští neděli v Řepích a za dva týdny doma s Tempem bude naplno bodovat.

  Sestava: Ricciardi - Zacha, J. Vladyka, Kerbach ml. (87. V. Halgaš), Piteau (72. O. Krůta) - Mareš (55. Barva), Cikrt, Hašek, Witberger (82. Scheib), Holub - Šalamoun
  Branky: Hašek 2, Witberger, Šalamoun
  (jkl)