• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  A tým

  12. kolo - 28. 10. 2019
  Rekordní návštěva podzimu viděla trojí vyrovnání našich

  Sokol Lipence - ABC Braník B 3:3 (1:2)  Ivan Hašek proměňuje penaltu a srovnává na 1:1

  Do boje s lídrem tabulky, který prozatím na podzim neprohrál, jsme nastoupili s některými změnami v rozestavení hráčů, zejména Pepa Vladyka se posunul na stopera a řídil obranu.

  Začali jsme aktivně, do šancí se dostal Ivan Hašek, jeho gólová střela však byla zblokována, stejně jako i pokusy agilně hrajícího Ondry Holuba. A tak se ujal vedení soupeř, i když velmi sporně. Očití svědci viděli, že jsme měli kopat míč od naší branky, rozhodčí však ukázal na rohový praporek. Z rohu na přední tyči prodloužil hostující hráč míč do našeho malého vápna a tam nebylo problémem dotlačit míč do naší kasy. Takže 0:1.

  Nesložili jsme zbraně a vrhali se do útoku, zejména Honza Cikrt šel neohroženě do soubojů, které bolely. Ve 35. minutě jsme dle mého názoru měli kopat za faul na Honzu penaltu, když byl držen v kravatě v soupeřově šestnáctce, bohužel píšťalka nezazněla. To se stalo až ve 40. minutě, kdy totožnou situaci již hlavní sudí jako faul vyhodnotil a my měli možnost zahrávat pentli. (viz video) Ivan se nemýlil a my si mysleli, že do kabin půjdeme s remízovým stavem.

  Bohužel nikoli, ve 43. minutě jsme ztratili míč ve středu hřiště, naše pravá strana byla zcela odkrytá a právě tam směřoval dlouhý pas na dva (!) osamocené hostující hráče. Jeden z nich krásnou nechytatelnou hlavičkou do protipohybu Tomáše "Nelidy" Poula opět rozvlnil síť za jeho zády. 1:2 půle.

  Vedení hostí však netrvalo dlouho. Na pomyslné "komíny" a proti rekordně obsazenému diváckému sektoru za brankou U Chytrého klandru jsem začali útočit s vervou.

  Po závaru v hostující šestnáctce byla střela Honzy "Krbečka" Kerbacha sice zblokována, ale míč se odrazil k Ivanovi Haškovi a ten se sám před gólmanem nemýlil. 2:2 ve 48. minutě.

  A mohlo být ještě lépe. Dominik "Haus" Šalamoun krásně stříleným trestným kopem na domácí kasu našel Krbečka a ten míč jen lízl hlavou a překonal hostujícího brankáře. Bohužel míč se odrazil od břevna před brankovou čáru... (Viz foto).

  Honza "Krbeček" Kerbach nastřeluje břevno

  Chtěli jsme vyhrát, to chtěl ale i důrazně hrající soupeř, který začal kousat a v 67. minutě se ujal opět vedení, když po rohovém kopu hostí se míč odrazil před velké vápno a tam stojící hostující hráč bombou propálil shluk snad 15 hráčů. Nelida nemohl vidět vůbec nic, možná až míč v své síti. 2:3.

  Hru jsme pak pochopitelně otevřeli a soupeř podnikal rychlé výpady do naší obrany. Tomáš musel dvakrát svůj tým podržet, když se na něj řítili sami hostující hráči. My jsme nevyužili zase trestný kop těsně za velkým vápnem soupeře na Ivana.

  Mač se chýlil ke konci a my se nadechovali k poslednímu náporu. Před samým závěrem zápasu nastoupil žolík Honza Halgaš a v 90. minutě vyrovnal na 3:3! To Ondra Holub centroval ze standardky na vzdálenější tyč a Halgy chtěl správně míč vrátit před hostující kasu. Míč však dostal z jeho hlavy takovou trajektorii, že zapadl k zadní tyči a od té se odrazil za čáru i s nešťastným gólmanem hostí a dotírajícím Barvičem, který míč ještě kontroloval. Za chvíli se pískal konec, kdy hostující hráči neskrývali své zklamání ze ztráty dvou bodů.

  Náš tým zaslouží pochvalu za bojovný výkon, kdy je třeba říci, že rezerva Braníku není na čele tabulky vůbec náhodou. Žádné hvězdy, ale vyrovnaný mančaft na všech postech, který ví, co chce hrát. Takový tým u nás na podzim ještě nebyl. O to více můžeme býti rádi za bod, i když jsme v tabulce klesli. S tímto soupeřem jej získá jen málokdo.

  Sestava: T.Poul - Kerbach (86. J. Halgaš), J.Vladyka, Krejzar, Meghji, Cikrt, Mba (78. Barva), Witberger (58. Melich), Holub, Šalamoun, Hašek
  Branky: Hašek 2, J.Halgaš
  (krb)