• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  10. kolo - 14. 10. 2018
  Pepa Vladyka uloupil bod až v nastavení

  Sokol Lipence - SK Střešovice 2:2 (0:1)


  Tohle byl důležitý zákrok! Ivan Hašek vyhlavičkovává míč mířící do sítě a drží naději na úspěšný výsledek

  Lipenecké áčko vybojovalo proti favoritovi, který před zahájením sezóny pokukoval po postupu do přeboru, cenný bod. Urval ho gólem v druhé minutě nastavení Pepa Vladyka po uvolnění od kapitána Ivana Haška.

  Hosté se netajili tím, že přijeli zvítězit a taky se do nás od začátku pořádně obuli. Hrálo se většinou na naší polovině a k ohrožení soupeřovy branky jsme se dostali velmi zřídka. Například když Radek Šedivý krásně uvolnil po pravém křídle Pepu Vladyku, ten dával ostrý centr po zemi před branku, ale bohužel Honza Cupal ho přeběhl.

  Střešovice šly do vedení po rychlé akci, která začala jejich špatně vhozeným autem. Obránce přehodil naši obranu, ale jen za cenu, že jednou nohou málem vzlétl do oblak. Což se má pískat..., ale to bychom asi chtěli moc.

  Poločas tak skončil vedením soupeře 0:1, ale gólů mohli dát hosté víc. Například byli dva útočníci sami před Tomášem "Nelidou" Poulem, ale on je přesto vychytal. Borec na konec!


  Pokus střešovického útočníka o efektní zakončení. Zůstalo ale jen u pokusu

  Po změně stran jsme čekali další nápor soupeře, ale on nepřišel. Naopak se před střešovickou branku začali tlačit naši fotbalisté. A přineslo to úspěch. Po centru Radka Šedivého do vápna se míč odrazil k Tomášovi Melichovi a ten ho levačkou napálil nekompromisně do sítě. Ve věku 42 let a 278 dní se dostal do první desítky nejstarších střelců klubu v soutěžních utkáních. (tabulky zde)

  Pro hosty to rozhodně nebyla komfortní situace. Chtěli zůstat na dostřel postupovým místům v tabulce, takže si nemohli dovolit ztratit body. Začali tlačit na pilu, posílat do pole čerstvé síly a snažit se naše borce utahat a přehrát.  Ti se však kousli a nechtěli dát ani metr zadarmo. Přece jen však ještě jednou inkasovali. Po pěkném centru zleva si do hlavičkové pozice naběhl střídající útočník a hlavičkou "koníčkem" překonal Tomáše "Nelidu" Poula. "Myslel jsem si, že to budu mít, ale nějak to divně skočilo " řekl po zápase Tomáš.


  Těsně před druhým gólem hostí. Hráč s číslem 13 hlavičkoval, i když to na fotografii vypadá jako hra nohou, a překonal Tomáše "Nelidu" Poula

  Běžela 77. minuta. A jak se do této chvíle Střešovičtí hnali do boje a snažili se hrát, (logicky) teď začali zdržovat a chtěli se soustředit na udržení výsledku.

  Ale nakonec se jim to nevyplatilo. V druhé minutě nastavení Dandyn Čech rozjel útok, našel Ivana Haška, ten uvolnil na vápně Pepu Vladyku, Pepa si míč zpracoval a mazácky ho uklidil k tyči vedle vybíhajícího gólmana. Náležitě si pak vychutnal jásot diváků u Chytrého klandru za brankou.

  Byl to vydřený bod proti těžkému soupeři, který vzájemné souboje obvykle vyhrává. Klukům patří velká pochvala za bojovnost. V nadějném světle se představil novic v našem dresu Honza Cupal.

  Příští dva zápasy hrajeme venku, a to ve Stodůlkách a v Nebušicích.

  Sestava: T.Poul - Čech (92. V. Halgaš), Krejzar, Šefara, Šalamoun (46. Melich) - Witberger, Cikrt, Cupal (77. Zacha), J.Vladyka, Šedivý - Hašek
  Branky: Melich, J. Vladyka
  (jkl)