• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  4. kolo - 17. 9. 2017
  Hrát jsme začali až v oslabení

  Sokol Lipence - Újezd Praha 4 2:3 (0:2)


  Tomáš "Nelida" Poul vyráží centrovaný míč po rohu soupeře

  Další těžký zápas nás čekal na domácí půdě proti nabitému Újezdu, který se opět prezentoval některými novými hráči. Měl i první šanci, ale Tomáš Poul v naší brance vytáhl hezkou robinzonádu a míč vytěsnil na roh.

  V prvním poločase jsme byli "naoko" lepším týmem, nicméně hostující tým hrál dobře v bloku a moc nás do šancí nepouštěl. Naopak ve 33. minutě natáhl újezdský hráč ke střele z dobrých 23 metrů a překonal Tomáše Poula, který si sice na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.

  Mohli jsme však vyrovnat, to když se Pepa Vladyka dostal až před soupeřova brankáře, udělal mu kličku a nic mu zřejmě nebránilo z úhlu usměrnit míč branky hostí. Bohužel ke zděšení vyprodaného "Chytrého klandru" se rozhodl pro přihrávku... a tu hostující obránce zachytil. Škoda to bylo o to větší, že nás těsně před půlí soupeř přečíslil, my jsme nedokázali zastavit centrujícího útočníka, který našel svého spoluhráče před naším osamoceným gólmanem a pro hostujícího útočníka Papeže nebyl problém hlavou překonat Tomáše v naší brance. Do kabin jsme tak šli za nepříznivého stavu 0:2. A to ještě Tomáš Poul chytil samostatný nájezd soupeře.  Bohužel neuběhla ani čtvrthodina druhé půle a Karel Vladyka trochu nešťastně zasáhl útočícího hráče v pokutovém území a pískala se penalta. Mnozí mají za to, že to bylo stejně nespravedlivé rozhodnutí jako proti Plzni v Bukurešti. Tam však nedostal Plzeňák žlutou, zde Karel ano. Penaltu soupeř proměnil a zdálo se, že je o soudu utkání rozhodnuto, zvlášť když po faulu na půli hřiště obdržel Karel (na přímluvu pomezního) druhou žlutou a tedy červenou kartu. Psala se 61. minuta a my šli za nepříznivého stavu 0:3 do deseti.


  Penalta Újezda a 0:3

  Až v tento okamžik jsme opět zvýšili obrátky, když jsme začali soupeře přehrávat. Ten se začal hádat, což byla voda na náš mlýn. Nejprve v 68. minutě prodloužil hlavou Pavel Vodrážka míč na Pepu Vladyku, ten se dostal tváří tvář gólmanovi Újezda Petrovi (chytal dříve i za Admiru) a nedal mu šanci střelou podél těla. Cca 10 minut před koncem pak Dominik "Haus" Šalamoun snížil, obdobným způsobem, byť nohou, jakým jsme inkasovali my druhý gól, na 2:3 a z utkání bylo zase drama.

  Snad nejkrásnější moment se narodil jen několik minut před koncem, kdy Zdeněk Koukal napřáhl snad z 25 metrů a utěšená rána letěla přímo do vinglu svatyně soupeře. Bohužel gólman hostí tam stál a míč vytěsnil. Škoda, byl by to závěr jako z partesu. K vyrovnání nám nepomohlo ani velmi krátké nastavení, kdy ač byl soupeřův hráč ošetřován cca pět minut a byly i další proluky v zápase, rozhodčí nastavil pouhé tři minuty.

  Minimálně bodu je škoda, nicméně opět jsme se přesvědčili, že můžeme hrát s každým. Chce to jen dvě věci, trochu štěstí, ale hlavně sebekázně, teď myslím nejen v zápase samém, ale hlavně v přípravě na zápas.


  Bývalý dlouholetý hospodář klubu Jiří Fischer nedávno oslavil krásné 90. narozeniny, a proto mu o poločase sekretář Tonda Kříž poblahopřál za vedení klubu

  Sestava: T.Poul - Vodrážka, Krejzar (72.Šetka), Chroustovský, K.Vladyka, Cikrt, Šedivý (46.Witberger), Šalamoun, Hašek, Koukal, J.Vladyka
  Branky: J.Vladyka, Šalamoun

  (krb)