A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

A tým

26. kolo - 17. 6. 2017
    Spravedlivá remíza na závěr

Sokol Lipence - SC Radotín 1:1 (0:1)

Tomáš "Nelida" Poul odvrací roh soupeře a nebere si servítky na dotírajícího záložníka Radotína

Poslední zápas sezóny byl bez nervů o výsledek. Hosté měli neochvějně dané čtvrté místo, my jsme mohli být pátí nebo šestí.

Začali jsme od podlahy měli častěji míč na kopačkách. V 16. minutě však stačila jedna nedůslednost v obraně a radotínský útočník se po přesně přihrávce na 40 metrů zbavil Dominika Šalamouna a přesně vypálil k tyči. Tomáš "Nelida" Poul na jeho střelu nedosáhl, bohužel to byla první střela mezi tyče.

Robin Poul opět bojoval a zapojoval se i do bránění. Na snímku odvrací míč po rohu Radotína

Naše útoky brzdil protivítr, který ve vzduchu míč až zastavoval, a naši hráči si s tím nedokázali poradit. Jinak jsem měli zápas celkem pod kontrolou, jen na levé straně zlobil drobný levonohý útočník, věkem ještě dorostenec, ale rychlý jako lasička a driblér par-excellance.

Po změně stran převaha našeho týmu kulminovala. Byly dlouhé pasáže, kdy se hosté vůbec nedostali na naši polovinu. "Podobně to vypadalo v Bohnicích," hlásil vedoucí týmu Honza "Krbec" Kerbach. "My jsme hráli, ale nedali jsme gól. Naopak soupeř do čeho kopl, to skončilo v naší síti," dodal a že má obavy, že utkání s Radotínem bude míst stejný osud.

Pravdou je, že se naši borci snažili ostřelovat banku Radotína ze všch možných pozic, ale dlouho nebyli úspěšní. Neujaly se ani střely z větší vzdálenosti, ani centry do vápna.

Centr Dominika Šalamouna bezpečně zkrotil hostující brankář, Vašek Jankovský (14) i Pepa Vladyka (8) a Pavel Vodrážka (5) přišli pozdě

Deset minut před koncem vyzval hlasatel, aby "kotel" U Chytrého klandru hráče povzbudil a pomohl jim v závěrečných minutách sezóny. A stalo se. Fanoušci začali mohutně povzbuzovat a tlačit naše hráče do gólových akcí.

V 84. minutě to vzal Pepa Vladyka na sebe, proháčkoval do vápna a levačkou přesně k tyči vyrovnal. Stal se tak zároveň nejlepším střelcem týmu s 15 góly.

Dvě minuty před koncem se na chvíli zdálo, že jsme utkání otočili. Jenže Robin Poul si při hlavičkování do sítě pomohl rukama a rozhodčí mu správně udělil druhou žlutou kartu - a Robin musel předčasně pod sprchy.

A tým na konci sezóny 2016/2017 (chybí nemocní Pavel Krejzar a Ivan Šefara) - (foto v lepší kvalitě stahujte zde)

Zápase tedy skončil remízou, ale pozitivní je, že když se do toho naši borci obuli, dokázali soupeře přišpendlit na jeho půlce a vůbec mu nedat šanci na mezihru nebo dokonce na ohrožení naší branky. Celkově pak áčko skončilo na 6. místě, což je nejlepší výsledek ve čtyřleté historii v I.A třídě (dosud 13., 8. a 10.). Hlavní ale je, že se podařilo kádr omladit, zapracovat do něj nové hráče a zkoušet i dorostence. Tento tým má nyní perspektivu na několik let dopředu.

Sestava: T.Poul - Vodrážka, K.Vladyka, Chroustovský, Šalamoun - Cikrt, Šedivý (60. Šetka), Hašek, J. Vladyka, R.Poul, Witberger (60. Jankovský)
    Branka: J. Vladyka
    (jkl)