A tým

16. kolo - 4. 4. 2015
    Stodůlky dostaly vítězství skoro darem

Sokol Lipence - Sokol Stodůlky 1:2 (0:1)

Tohle měl být gól. Pavel Vodrážka se v 8. minutě dostal do pěkné šance, ale brankář jeho střelu vytáhl na roh

Proti favoritovi zápasu i celé soutěže (spolu se Zbraslaví) začali lipenečtí fotbalisté nebojácně. Prvních deset minut se hrálo takřka jen na půlce Stodůlek a měli jsme i dvě velké šance. V první se Pavel Vodrážka dostal ke střele uvnitř vápna, ale gólman soupeře jeho pokus o umístěnou střelu s vypětím všech sil vytáhl na roh. A po rohu hlavičkoval Robin Poul těsně nad branku.

Pak hosté přece jen trochu otřepali a přenesli hru také na naší půlku. Obrana v červenobílých dresech však fungovala na výbornou, do žádného ohrožení branky stodůlecké hráče nepustila. Naopak do další šance se protlačil Robin Poul a stodůlecký brankář opět ukazoval své umění a Robinovu hlavičku směřující k levé tyčce vytěsnil opět na roh.

Pokračovali jsme v náporu, ale pak ve 32. minutě přišla fatální chyba kapitána Vládi Halgaše. Při rozehrávce kousek před velkým vápnem soupeře lehce ztratil míč, Stodůlky podnikly bleskurychlý protiútok do naší otevřené obrany, útočník udělal kličku i vyběhnuvšímu Tomášovi Poulovi a skóroval do prázdné branky.

Byla to první šance protivníka. Jeho trenér, bývalý ligový hráč Vladimír Sadílek se do té doby na lavičce vztekal a nebyl s výkonem svých svěřenců spokojen. Nicméně poločas skončil jejich jednobrankovým vedením.

Překvapivou střelu z více než třiceti metrů Tomáš "Nelida" Poul vyrazil nad branku

Po přestávce host přidali na důrazu, ale k ohrožení naší svatyně se prakticky nedostávali. A to ani poté, co musel kvůli bolavým tříslům vystřídat jeden z pilířů obrany Martin Rak. Jen jednou Stodůlky vystrašily Tomáše "Nelidu" Poula v brance. Trestňák z více než třiceti metrů zahrál kapitán hostí David Světlík místo centru prudkou střelou přímo na branku a Nelida měl co dělat, aby míč vyrazil nad břevno (viz foto).

V 62. minutě přišla druhá osudová situace. Střelec prvního gólu Petr Vondráček se za velkým vápnem dostal ke střele a míč se odrazil od jednoho z našich obránců do protipohybu Nelidy. Smolná situace, s níž nejde nic dělat.

Naši hráči se ale nevzdávali. Zkoušeli jsme pasy na rychlonohého Dominka Šalamouna, centry na "věž" Robina Poula, střely ze střední vzdálenosti, ale nic se neujalo. Až v 83. minutě kopal trestňák Ivan Hašek z hranice pokutového území. Spoluhráči prodloužili zeď, aby brankář nic neviděl - a povedlo se. Ivan z brankáře udělal sochu a umístil míč přesně ke druhé tyči, než gólman stál.

Míč z nohy Ivana Haška se třepe v síti, gólman Stodůlek stojí jako vytesán

Závěrečných deset minut (i s nastavením) jsme se tlačili před branku Stodůlek a "chytrý klandr" diváků byl ve varu. V poslední minutě nastavení jsme opět kopali trestňák zhruba z 35 metrů a do vápna přibehl i brankář Tomáš Poul. K centru Dominika Šalamouna se ale dostal Robin Poul a levačkou jen těsně minul levou tyč. Hned poté rozhodčí Dolenský ukončil zápas.

Škoda, škoda. Lipenečtí fotbalisté předvedli velmi slušný výkon a měli dokonce více šancí než favorizovaný soupeř. Aspoň bod by si v tomto zápase zasloužili.

Stodůlky se vítězstvím dostaly do čela tabulky, protože dosud vedoucí Zbraslav po divokém průběhu zápasu jen remizovala na Chodově 4:4 a ztrácí na našeho sobotního soupeře bod. Tabulka ZDE

Sestava: T.Poul - Macků, Rak (56. Šalamoun), Chroustovský, Šedivý - Adamec (78. P. Císařovský), Halgaš (64. Venglář), Hašek, Vodrážka, Witberger - R. Poul
    Branka: Hašek